• Pirmdiena, 2017. gada 27. februāris
  • Vārda diena: Līva, Līvija, Andra
  • Rīgā +1°C, D/DA vējš 1.3m/s, 755.31mm Hg, 92%

Par raidījumu

Raidījumā atbildam uz jautājumiem, kas saņemti LR2 mājas lapas vietnē un telefona zvaniem tiešajā ēterā. Pārraidē diemžēl nevaram atbildēt uz neierobežotu jautājumu skaitu, tālab elektroniski vai pa pastu saņemtos jautājumus dažreiz vispārinām un apkopojam.

Mūsu pasta adrese: Rīga, Doma laukums 8, LV-1505, raidījumam „No pamatiem līdz jumtam”, tālrunis raidījuma laikā 67211318.

Konsultācijas sniedz Juris Biršs – tehnisko zinātņu doktors, Rīgas Tehniskās Universitātes docents.

Jautājumu arhīvs

Esmu dzirdējusi par akrila vannu siltināšanu, lai palielinātu vannas siltumizturību. Vai Jūs rekomendētu? Un ar kādiem materiāliem to vislabāk darīt? Kādas ir siltumizturības atšķirības akrila, čuguna un akmens masas vannām?

Līga

Klausīties arhīvā

Lūdzu izskaidrot, kā nosiltināt senu mūra māju, kurai sienas biezums ir 1 metrs (siltināšana jāveic no iekšpuses, jo ir starp istabu un neapkurināmu garāžu).

Valdis Dzenis

Klausīties arhīvā

Vēlos no ārpuses siltināt padomju laikā no gāzbetona blokiem celtu saimniecības ēku. Kā pareizi un ar kādiem materiāliem to vajadzētu darīt?

Vitolds

Klausīties arhīvā

Ir daudz dzirdēts par ekovates labajām mitruma, siltuma, iestrādes īpašībām, bet kā ir ar veselību? Jo plēves taču neliek, mitrums/gaiss "staigā" samērā brīvi, tātad vielas no vates arī var iekļūt telpā. Vate satur 81procentu celulozes, bet pārējie 19 procenti, tātad piektā daļa no maisa ir antipirēni un antiseptiķi, uz aizliegto bora sāļu/borskābes pamata.

normunds

Klausīties arhīvā

Dzīvoju daudzdzīvokļu mājā pirmajā stāvā, pagrabs nav siltināts. Vēlos ieklāt koka dēlu grīdu, arī virtuvē. Kas būtu jāklāj apakšā, lai grīda būtu silta un ar laiku nesāktu pelēt?

Mārīte

Klausīties arhīvā

Guļbūves dzīvojamā māja celta no apzāģētām brusām, kuru biezums ir 130 mm. Māja stāv jau 10 gadus. Lūdzu, iesakiet – kā un ar ko siltināt guļbūves māju.

Jānis

Klausīties arhīvā

Gribu uzcelt nelielu dārza mājiņu. Esmu tikusi līdz ieraktiem pamatiem. Mājiņa sastāvēs no dzīvojamās istabas un slēgtas nojumes. Sākotnēji domāju par atvērtu nojumi, un atstāju aku pamatu vidū nojumes daļā, jo tā ir vienīgā ūdens ieguves iespēja. Bet domas mainījās, būs slēgta nojume. Ko darīt ar aku? Bērt ciet un dzīt spici ārpus pamatiem, vai var atstāt?

Indra

Klausīties arhīvā

Jaunbūvē pagājušajā gadā ielieta siltā grīda, apakšā šķembas, plēve, 100 mm ekstrudētais putuplasts, ūdens caurules 50 mm betonā, virsma sanāca +/- 5 mm, grīda ļoti sausa. Virsū gribu likt linoleju. Kādu izlīdzinošo materiālu izmantot, lai ar minimālu biezumu panāktu tā pašizlīdzināšanos un iegūtu linolejam nepieciešamo virsmas līdzenumu? Telpa liela, 4 x 6 m.

Jānis

Klausīties arhīvā

Es vēlos izremontēt dzīvojamo istabu bet ir šķērslis. Sānu lietus līst cauri paneļiem un nedaudz sūcas mitrums. Kā man remontēt dzīvojamās istabas ārsienu, lai nenāktu mitrums cauri paneļiem? Es dzīvoju 3 stāvu mājā, 1. stāvā. Man kaimiņi neļaus siltināt tikai pašam sava dzīvokļa ārsienu no ārpuses.

Zigurds

Klausīties arhīvā

Ar kādu spiediena pretestību izvēlēties ekstrudēto putuplastu mājas pamatu cokola siltināšanai? Un - dzīvojamās mājas grīdas izveidei pirmajā stāvā, ja virsū klāsies ūdens apsildes caurules un betons?

Kaspars

Klausīties arhīvā

Drenu caurule 100 mm ar kokosa filtru apkārt, ar ko viss labāk apbērt?
Vai rupja grants der un vai tiešā saskarē ar drenas cauruli dūres lieluma akmens nenodara skādi?

Kaspars

Klausīties arhīvā

Ir nepieciešams nosiltināt saimniecības ēkas jumtu. Uz doto brīdi jumta „pīrāgs” ir šāds: viļņots 20 mm metāla jumta segums, latojums 25 mm biezumā ar atstarpi 100 mm, tad spāres. Problēma: nav ielikta jumta segumam paredzētā plēve, veidojas kondensāts. Jumta konstrukcijas dēļ plēvi no iekšpuses ievietot nevaram. Vai ir kādi citi plātņu veida materiāli, kas aizvietotu šo plēvi un kuriem nekaitētu kondensāts?

Aija

Klausīties arhīvā

Mansarda jumta „pīrāgs” ir: Metāla dakstiņi, 5 cm atstarpe, plēve ar antikondensāta pamatni, 5 cm atstarpe, difūzijas membrāna, minerālvate, tvaika izolācijas plēve, iekšējās apdares materiāls. Vai var aizstāt difūzijas membrānu ar 12 mm kokšķiedras pretvēja plāksnēm vai 13 mm Isover VKL pretvēja izolācijas plāksnēm?

Guntis

Klausīties arhīvā

Kāds būtu pareizais ārsienu siltinājuma risinājums pusotra stāva mājai būvētai pirms 5 gadiem no Aeroc Eco Term blokiem? Pirmā stāva sienu biezums 375 mm, pusstāva stāva sienu biezums 300 mm. Veranda piebūvēta no 200 mm blokiem.
Tā kā sals, lietus vējš dara savu, mikroplaisas neizbēgami jau ir. Domāts pusotru stāvu siltināt ar fasādes akmens vati 100 mm biezumā ar līmi, dībeļiem, stikla šķiedras sietu, grunti, dekoratīvo apmetumu un silikona krāsu. Verandu ar to pašu sastāvu, tikai vati ņemt 150 mm. Jautājums: vai vates vietā var būt arī putu polistirols, ja var, tad biezums tāds pats? Un cik dziļi zem zemes virsmas līmeņa jāsiltina cokols? Zemsedze ir smilšaina.

Jolanda

Klausīties arhīvā

Nosiltinājām pērtuves telpu ar vati. Jautājums par to, kāda veida foliju labāk izvēlēties?

Mareks

Klausīties arhīvā