• Ceturtdiena, 2016. gada 27. oktobris
  • Vārda diena: Lilita, Irita, Ita
  • Rīgā +6°C, D vējš 2.2m/s, 770.24mm Hg, 83%

Par raidījumu

Raidījumā atbildam uz jautājumiem, kas saņemti LR2 mājas lapas vietnē un telefona zvaniem tiešajā ēterā. Pārraidē diemžēl nevaram atbildēt uz neierobežotu jautājumu skaitu, tālab elektroniski vai pa pastu saņemtos jautājumus dažreiz vispārinām un apkopojam.

Mūsu pasta adrese: Rīga, Doma laukums 8, LV-1505, raidījumam „No pamatiem līdz jumtam”, tālrunis raidījuma laikā 67211318.

Konsultācijas sniedz Juris Biršs – tehnisko zinātņu doktors, Rīgas Tehniskās Universitātes docents.

Jautājumu arhīvs

Lauku māja, pirmais stāvs, vannas istabā ir iebetonēta grīda, zem betona ir akmeņi ar smiltīm bez plēves. Virs šī betona uzbēru beramo keramzītu 10 cm biezumā. Jautājums – kā pareizi virsū keramzītam uzbetonēt 5 cm biezumā betonu? Plēvi virs keramzīta nav pareizi laikam likt, betonēšanas laukums ir 5 kvadrātmetri. Vai obligāti zem keramzīta bija jāliek plēve? 0.5 kubikmetri keramzīta ir uzbērts.

Jānis

Klausīties arhīvā

Plānoju atjaunot vecu saimniecības ēku, no kuras pāri ir palikušas tikai sienas kolonnas, kas ir mūrētas no ķieģeļiem. Kolonnas mūrētas ar 2-4 metru atstatumu. Starp kolonnām ir doma veidot karkasa sienas 50 x 200 mm vertikāli koka statņi no abām pusēm apšūti ar kokšķiedras plātnēm un ekovates pildījumu. Jautājums – ar ko labāk izmantot sasaistot šīs kolonnas – betona jostu vai koka bruses? Un vai šāda konstrukcija vispār var pastāvēt, jo koks mainoties mitrumam minimāli, bet maina izmēru, mūrētās kolonnas nē. Ēka tiks apkurināta un ik pa laikam apdzīvota.

Viesturs

Klausīties arhīvā

Guļbūves māja. Vēlos veikt no iekšpuses remontu. Baļķi apmesti ar apmetumu, iespējams, kaut kas līdzīgs skaidu betonam, bet varbūt vienkārši apmetums. Jautājums – vai drīkst likt no iekšpuses un šī apmetuma mīkstās kokšķiedru plāksnes, un ja var, tad – kā piestiprināt? Vai pielīmēt vai vienkārši pieskrūvēt un apmest ar apmetumu šīs plāksnes? Virsmas nav perfekti līdzenas.

Andris

Klausīties arhīvā

Kāds ir Jūsu viedoklis par divstāvu dzīvojamās mājas ārsienu būvniecību no silikāta blokiem + siltināšanu ar vati 150-200mm? Vai tas ir labs materiāls un vai tiešām pietiek ar 18 cm biezu bloku nesošo ārsienu būvniecībai?

Kaspars

Klausīties arhīvā

No otrā stāva uz bēniņiem ir reģipsis, tad celtniecības papīrs, un 200 + 100mm vate (mīkstā loksnēs). Bēniņu pārsegums koka. Aukstie bēniņi: jumta šindelis + OSB, nav plēves.
Ziemā no iekšpuses uz jumta veidojās kondensāts un pat 2-5 mm sarma, baidos sabojāt jumtu.
Mans priekšlikums problēmas risināšanai:
1. Papildus maksimāli tuvu jumta korei izveidot ventilācijas atvērumus;
2. Vēja kastēs papildus ventilācijas atvērumi;
3. Uz vates uzlikt plēvi, kura strādā uz abām pusēm;
4. Papildus uz plēves uzbērt 100 mm sausas zāģu skaidas, kuras kalpotu kā papildus siltumizolācija kā arī uzņemtu mitrumu ja tāds radīsies.
Vai šāds risinājums ir pieņemams? Ja jā – vai ir iespējams iegādāties ugunsdrošas skaidas?

Kaspars

Klausīties arhīvā

Gatavojamies pavasari uzsākt divstāvu dzīvojamās mājas būvēšanu. Pēc projekta paredzēts no Aeroc Ecoterm 300 blokiem. Tā ka gāzbetons īsti nepatīk, domājam māju būvēt no Fibo blokiem. Ja būve no Fibo 5 mpa blokiem, vai sienas biezums ari ir nepieciešams 300 mm? Vai var būvēt no plānākiem blokiem + 200 mm vate? Māja paredzēta pilni 2 stāvi ar paneļu pārsegumu starp stāviem. Kopēja mājas platība ap 150 m2.

Daiga

Klausīties arhīvā

Vai starpstāva pārsegumā drīkstu ieklāt difūzijas membrānu, kas palika pāri no jumta? Tātad – sekojošs pārseguma pīrāgs (no apakšas): ģipškartons uz metāla karkasa, ap 9 cm sprauga, starp sijām, kas izmērā 150x210 (sijas ar soli 600) melnie griesti 35 mm dēlis, membrāna ar matiņiem uz augšu smalkais keramzīts "S" 10 cm, izlīmeņota grīda ar dēļiem 32x100, virsū eko vate ~10 cm, tad OSB plātne. Abas puses pārsegumam ir apdzīvotas. Membrānu vēlos ieklāt, lai keramzīts nebirtu, citādi tas pa spraugām birst laukā. Šādi varētu palikt, jo esmu tā jau iebūvējis?

Viktors

Klausīties arhīvā

Nepieciešams siltināt padomju gados būvētas mājas pārsegumu, virs kura ir aukstie bēniņi. Pārsegums ir veidots no 150 mm brusām, pie kurām no apakšas ir pienaglots puscollu dēļu klājums, tālāk griestu apmetums. Pašreiz vienīgais siltinājums ir 50 mm stikla vates siltumizolācija. Pārsegumu ir plānots siltināt ar 200 mm akmens vates izolāciju.
Jautājums ir kā pareizi ieklāt antikondensāta izolāciju (plēvi). No pārseguma apakšas to ieklāt ir sarežģīti, jo ciestu griestu apdare, kas nesen ir atremontēta. Vai antikondensāta plēvi var klāt starp pārseguma brusām un kā tas būtu jādara?

Dinārs

Klausīties arhīvā

Labdien! Kā pareizi vajadzētu ierīkot apsildamo grīdu mājas piebūvē, kurā ir kamīna apsilde. Grīdu gribētu noklāt ar keramikas flīzēm. To jau mēģinājām darīt, bet flīzes šūpojas un šuves irst. Labi būtu padomu nosūtīt uz šo e-pastu, jo klausīties radio nesanāk.

veneranda

Klausīties arhīvā

1.Guļbūves baļķu sķirbas aizpildītas ar linu lentu. Vai nepieciešams šīs šuves apstrādāt, vai var atstāt. Nākošgad māju plānots siltināt ar eko vati.

2.Mājas iekšpusē sienas izlīdzinātas ar reģipsi, baļķi vietām mainījuši vietu, starp guļbalķu sienu un reģipsi lika akmens vati, un starp reģisi un akmens vati tvaika izolācijas plēvi, vietām kur baļķi vairāk izvirzijušies palika gaisa šķirbas, Vai vajadzētu satraukties par šīm gaisa spraugām, un kautkā mēgināt aizpildīt.

Andris

Klausīties arhīvā

Labdien.

Iegādājos dzīvokli Staļina laika projektā pirmajā stāvā. Veco grīdu un siltumizolāciju ņemšu ārā. Doma ir likt koka grīdu uz lāgām. Kāds būtu labākais risinājums grīdas siltuma izolācijai?

Raitis

Klausīties arhīvā

Labdien! Vēlos siltināt koka māju no ārpuses ar akmensvati. Vai vati var likt uzreiz pie koka, vai varbūt jāatstāj sprauga?

Normunds

Klausīties arhīvā

Ar kādu materiālu labāk siltināt mājas ārsienu no Keraterm (Lode) blokiem celtai mājai?

Normunds

Klausīties arhīvā

UZMŪRĒJU MĀJAI PIEBŪVI NO AIROK BLOKIEM. SIENAS BIEZUMS IR 20CM, DOMA IR SILTINĀT NO ĀRPUSE AR PUTOPLASTU, CIK BIEZU VAJADZĒTU LIKT - 10CM VAI PIETIEK AR 5CM? PIEBŪVĒ BŪS APKURES KATLS UN VERANDA.

māris

Klausīties arhīvā

Labdien!!!
Mans jautājums ir par jumtistabas siltināšanu!
mājai ir uzlikts rukki skārda jumts, tad ir 3cm latojums un jumta plēve. Starp jumta plēvi ir saskrūvēts latojums ar 3cm spraugu un pie šī latojuma ir pieskruvetas USB loksnes!!! un tad vate...
Jautājums ir par kondensāta plēves likšanu. Kondensāta plēvi liek pirms vates vai aiz vates? Kas ir jādara, lai nebūtu pēc tam viss ir japartaisa!!!
paldies!!!!

artis

Klausīties arhīvā