Raidījumu klausieties audio pielikumā. Kā un ar kādiem materiāliem veiksmīgi veikt senas guļbūves siltināšanu, lai saglabātu ēkas ārējo, vēsturisko izskatu. Būveksperta padomi un ieteikumi.

1.jautājums. Izlemts no iekšpuses nosiltināt ļoti senas guļbūves sienas, jo vecāki vēlas saglabāt ārējo skatu. Baļķu kaķējums daudzviet ir zaudējis hermētiskumu. Plānotais pīrāgs no ārpuses: guļbūve 170mm, pretvēja plēve, siltumizolācija-kokšķiedras vate 50mm,  kondensāta plēve, rīģipsis. Vai šis pīrāgs ir pareizs, nebojās guļbūvi? Vai pretvēja plēve ir nepieciešama?

2.jautājums. Pirms dažiem gadiem uzbūvēts šķūnis, apakšā monolīta betona plāksne. Sienas-koka karkass, apšūts ar dēļiem, metāla jumts. Tagad ir doma ierīkot darbnīcu. Apsildīta būtu tikai periodiski, kamēr tur darbojas - metāla krāsniņa ar ventilatoru. Vai sienas varētu siltināt ar putupolistirolu? Piemēram: no iekšpuses pieskrūvēt dēļiem OSB, tad ar putām ielīmēt putuplasta plāksnes un atkal OSB? Varbūt putuplastu var līmēt pa tiešo pie dēļiem un likt tikai vienu OSB kārtu? Kas notiks ar mitrumu? Varbūt ir kāds cits ieteikums materiālu izvēlē?

3.jautājums. Vai starpstāvu pieberot ar celulozes vati un virs šī pildījuma izveidojot pagrīdi neveidosies putekļi, kas nāk no celulozes maisījuma? Varbūt virskārtu nosmidzināt ar ūdeni, lai izveidojas tāda kā garoziņa? Ko citu Jūs ieteiktu?

4.jautājums. Vai attēlā redzamā sienas konstrukcija ir pareiza? Mulsina plēve starp vatēm. Vēl jautājums par apsildāmo grīdu. Cik bieza būtu nepieciešama industriālā betona kārta? Viedokļi dalās, viens meistars saka līdz 7cm un cits meistars saka 10cm. Caurules būs 17mm un d6 stiegrotais režģis virs caurulēm.

5.jautājums. Siltinu guļbūvi. Vertikāli brusas, kokšķiedras plāksnes, iekšā sapūtīs ekovati. Ir vieta, kura rada bažas. Mājai ir nojume. Precīzi nezinu kā, bet kaste ir savienota ar jumta apakšējo daļu. Tur lien kaķi un citi zvēriņi, stiepj ārā siltinājumu. Ko darīt ar siltināšanas konstrukciju?

6.jautājums. Auksta grīda. Mājai ir pagrabs. Kas būtu racionālāk-siltināt pamatus un izlīmēt pagraba griestus ar putuplastu vai demontēt laminātu pa grīdas sienmalu un sapūst zem dēļiem putuplasta granulas?

7.jautājums. Par griestu skaņas izolācija daudzdzīvokļu paneļu mājā. Vēlos samazināt vibrāciju radītos trokšņus. Paredzēts metāla karkass ar vibrolentu, pildīts ar vati. Aptuvenais pīrāga biezums 10cm. Vai ir vērs kombinēt minerālvati ar akmens vati? Vai vienkārši lietot vati ar lielāko blīvumu? Apšūšanai izmantot 12mm kokšķiedras plāksnes, virsū rīģipsis. Vai starp plāksnēm vērts lietot silikonu, papildus amortizācijai? Vai kokšķiedras plāksnes stiprināt uzreiz pie griestu paneļa un tikai pēc tam veidot karkasu ar vati un rīģipsi? Vai vērts veidot gaisa telpu starp griestu paneli un karkasu?

8.jautājums. Gribam apšūt skaidbetona māju. Kādu materiālu Jūs ieteiktu?