Raidījumu klausieties audio pielikumā. Kādus celtniecības blokus izvēlēties, lai plānotā māja būtu ērta, silta un konfortabla? Kam jāpievērš uzmanība un ar ko būvdarbu gaitā jārēķinās, lai saprastu sev vispiemērotākās izvēles? Raidījumā būveksperta viedoklis un padomi.

1.jautājums. Nevaru izlemt no kādiem blokiem celt savu māju - no gāzbetona vai keramzīta. Katram savs viedoklis. Esmu ieinteresēts, lai sienas izdotos taisnas. No mūrniekiem esmu dzirdējis, ka keramzīta bloki ir ģeometriski precīzāki. Pagaidām esmu nonācis pie keramzīta blokiem ar gropes savienojumu, 3MPa, 300mm. Sienām kaļķa-cementa apmetums un baltā apdare.

2.jautājums. Pavasarī lies mājas pamatus. Cik drīzā laikā varēšu uzklāt horizontālo hidroizolāciju un sākt mūrēšanas darbus? Vienstāva māja, bez pagraba.

3.jautājums. Trīsdesmitajos gados celta māja. Četru plakņu jumts ar metāla valcprofila segumu. Pienācis laiks to mainīt. Spāres apaļkoka, izskatās vēl normālas, varbūt kāda šķērslata jānomaina. Bēniņu telpas grīda - griestu sijas, starp kurām piebērti izdedži. Bēniņi aukstie. Domāju šo "grīdu" siltināt ar akmens vati. Uz jumta likt tādu pašu valcptofilu vai OSB un bitumena dakstiņus. Vai tiešām ir jāliek plēves? Līdz šim nav nācies novērot mitrumu.

4.jautājums. Ēka celta 1980.gadā, no dzelzsbetona pamatu blokiem. Vai ir vērts siltināt pamatus ar 60mm putuplastu virszemes līmenī? Pamati ir 20 - 40cm virs zemes līmeņa. Mājai ir vēsa kokua grīda. Grīdu dzīvojot iekšā nosiltināt ir loti sarežģīti. Grunts ir ļoti sausa. Sastāv no grants, nav mālu vai melnzemes.

5.jautājums.  Akmens mūra saimniecības ēka. Celta aptuveni 1860.gadā. Betonā plaisas, sāk brukt akmeņi. Kādu variantu Jūs ieteiktu? Kā labāk nostiprināt, lai viss turētos?

6.jautājums.  Pirms 12 gadiem ar akmens vati siltināta fasāde. Krāsota ar silikāta krāsu. Dažās fasādes plaknēs un uz kolonnām veidojas pelējums. Gribu pārkrāsot, kā rīkoties?

7.jautājums. Būvējam māju. Esam nolēmuši telpās izveidot iestieptos griestus. Vai virs šiem griestiem mums jāliek arī tvaika plēve? Plānota vienstāva ēka, paredzēti aukstie, vēdināmie bēniņi. Drošības pēc jau tvaika plēvi varētu ielikt. Varbūt iestieptie griesti jau veic tvaika plēves funkciju?