Raidījumu klausieties audio pielikumā. Būveksperta padomi par hidroizolācijas risinājumiem  vannas istabā, lai pasargātu būvkonstrukcijas no mitruma piekļuves un nevēlamas iedarbības.

1.jautājums. Par hidroizolāciju vannas istabā. Gribu izveidot vannas istabas stūrī dušu, bet nesaprotu kā veidot hidroizolāciju. Flīzes pamatne ir 15mm bērza saplāksnis. Zem flīzēm nav hidroizolācijas. Ko dod šī hidroizolācijas kārta? Vai šajā gadījumā tā ir svarīga? Plānoju izmantot dušas paliktni.

2.jautājums. Māju plānoju būvēt no gāzbetona blokiem. Veidošu sekojošu griestu „pīrāgu”: ģipškartona griestu konstrukcija 200mm, koka latas 25x100mm, gaisa un tvaika barjera, koka kopnes 95mm, tvaika izolācija, beramās akmens vates siltinājums 400mm, pretvēja audums ar polipropelēna pārklājumu 60g/m. Vai viss ir pareizi? Vai būtu kaut kas jāmaina? Vai gaisa un tvaika barjeru var stiprināt pa tiešo pie jumta kopnēm? Vai uz tvaika izolācijas pirms beramās vates salikt 50mm akmens vates plāksnes?

3.jautājums. Gribam māju izremontēt bez plēvēm. Pirmā strāva guļbūve apmūrēta ar ķieģeļiem, gaisa sprauga tiks aizpūsta ar ekovati. Otrais stāvs koka karkass, bet nav normālas sienas. Plānojam jaunu sienas "pīrāgu": koka apdares dēlīši, 50mm kokšķiedras plāksnes, 12mm OSB, koka karkass 150mm, pildīts ar ekovati, atkal OSB 12mm, gala sienās 20mm gaisa sprauga un šķiedrcementa apdares dēlīši. Bet slīpajās plaknēs tālāk seko jumts un pašā vidū virs 2.stāva ir griesti, siltināti ar zāģa skaidām. Vai minētais "pīrāgs" ir pietiekams, lai ziemā māja būtu silta? Ja nav, kas būtu jāmaina?

4.jautājums. Mājai ir plati lentveida pamati. Vai pareizi plānojam grīdas "pīrāgu"? Noblietēta grunts, blietētas akmens šķembas 10 cm, smilšu kārtiņa, 1.plēve, kas iet līdz putuplastam pie pamatiem un uz augšu visa siltinājuma augstumā, tad 7cm betons ar stiegrojumu, 10cm blietētas šķembas, smilšu kārtiņa, tad 2.plēve, siltinājums 10cm, 7cm betons. Vai viss ir pareizi? Gruntsūdeņi ir augsti, domājam zem lamināta virs betona ielikt telpisko ģeomembrānu. Vai zem flīzēm arī var ielikt ģeomembrānu? Vai flīzes to nesaspiedīs?

5.jautājums. Par siltajām grīdām. Kas ir labāks - estrich vai industriālais betons? Gribu slīpētā betona efektu un labāko siltuma atdevi. Plānoju 5 cilpas, katra 80m. Kāda diametra caurules izvēlēties? 40 kvadrātmetru skandināvu tipa namiņš, divslīpju jumts, no grīdas līdz jumta korei 6m, viena starpsiena.