Raidījumu klausieties audio pielikumā. Kā rīkoties, ja laikā kad strauji paaugstinās gruntsūdeņu līmenis, ēkas pagrabā krājas ūdens un sienas kļūst slapjas? Kāpjošais kapilārais mitrums var radīt problēmas ne tikai būvkonstrukcijās, bet arī cilvēku veselībai. Piedāvājam būveksperta padomus un ieteikumus.

1.jautājums. Problēma saimniecības ēkas pagrabā, strauji ieplūst gruntsūdeņi. Dienas laikā 20 - 30 cm, viss pilns. Jau nedēļu sūknējam ūdeni. Līdz šim pagrabā ne reizi nav bijis ūdens. Ko darīt? Kāds būtu risinājums? Māja atrodas Rīgā.

2.jautājums. Vai vertikālajā drenāžā jāliek otra membrāna? Pirmajai membrānai palu ūdeņi plūst pāri. Vai otra jāliek tikpat dziļi?

3.jautājums. Par labāko siltās grīdas risinājumu. Esam uzstādījuši koka karkasa moduļa māju un novietojuši uz skrūvpāļiem; māja no zemes atrodas no 15-30cm. Tagad domājam apdzīvot pastāvīgi. Plānoju uzstādīt gaiss-ūdens siltumsūkni. Logu un durvju augstums no grīdas pieļauj maksimālo grīdas augstumu- 5cm. Ražotājs rekomendē noklāt melnās grīdas klāju(OSB plāksne) ar folija paklāju, novietot 16mm siltās grīdas caurules, ieklāt 4cm sausā betona maisījumu, 1cm grīdas segums. Vai varu izmantot 3,5cm biezu betona slāni? Pastāv alternatīva izmantot jau gatavus siltās grīdas paneļus.

4.jautājums. Kā pareizi no iekšpuses siltināt koka sienas? Veca koka stāvbūve, no ārpuses ir apmūrēta ar ķieģeli. Šobrīd veicu iekšējo remontu. Ar kādu materiālu būtu ieteicams siltināt? Vai ir nepieciešama plēve vai kādas spraugas veidošana? Vēlāk tiek plānota mājas siltināšana no ārpuses, ar akmens vati.

5.jautājums. Vasaras mājā zem dēļu grīdas paredzēts bērt keramzītu. Vai zem tā jāliek arī plēve?

6.jautājums. Līvānu mājas otrajā stāvā siltinu istabu. Ārsienas ar mīkstajām kokšķiedras plāksnēm, grīdu ar 22mm universālajām kokšķiedras plāksnēm, tur ir skaidu plate. Vai šie materiāli nebūs par smagu pārsegumam?

7.jautājums. Kā būtu pareizi un labāk, likt ģipškartonu divos slāņos vai 10mm skaidu plāksni un ģipškartonu?

8.jautājums. Plēves siltumnīca, laika gaitā plēve palikusi zaļgandzeltena. Blakus aug lieli bērzi. Ar ko varētu to apstrādāt un notīrīt?