Raidījumu klausieties audio pielikumā. Šoreiz piedāvājam būveksperta atbildes uz šādiem jautājumiem.

1.jautājums. Dzīvoju daudzdzīvokļu mājas augšējā, trešajā stāvā. Vēlos siltināt griestus no bēniņu puses. Iegādājos 10-16mm keramzītu. Šobrīd bēniņos jau ir keramzīts, kas nobērts vismaz pirms 30 gadiem. Ko ar to iesākt? Kā pareizi siltināt? Internetā sniegta informācija, ka vispirms ir jāliek plēve, tad putuplasta loksnes un tad keramzīts. Kādas ir Jūsu domas? Kā rīkoties?

2.jautājums.  Vienstāva koka stāvbūve. Starpsiena atdala apdzīvotu telpu no telpas, kura nav apdzīvota, jo tai ir cits īpašnieks. Ēka ir kopīpašums. Šī starpsiena ir nomainīta, jo vecie dēļi bija savu laiku nokalpojuši. Esošā konstrukcija: 70x145mm koka brusu karkass. Neapdzīvotās telpas pusē apšūts ar 15mm spundētu priedes saplāksni. Solis karkasā starp brusām ir 580mm. Kā labāk siltināt, aizpildīt šo karkasu, jo no neapdzīvotās telpas nāk aukstums? Lūdzu iesakiet kādu risinājumu. Ekovati pūst nevēlos.

3.jautājums. Būvēju koka karkasa vasaras māju. Māja ir uz stabveida pamatiem. Grīdas „pīrāgs”: vēja membrāna, siltinājums, tvaika izolācija, dēļu latojums un 22mm OSB ar spundi. Dzīvojamā zonā paredzēts 12mm lamināts ar siltinājumu. Vannas istabā un virtuves zonā paredzētas flīzes. Vai uz OSB drīkst likt flīzes? Ja jā, tad kā to pareizi izdarīt? Vai ir kāds cits risinājums?

4.jautājums. Kā grīdai veidot ventilāciju? Istabā ir betonēta grīda uz kuras ir OSB, pa virsu parkets. Ārējā sienā bija iemeties brants. Siena noārdīta un tiks mūrēta jauna. Cēlonis novērsts, bet drošībai vēlamies ierīkot ventilāciju.

5.jautājums.  Par koka karkasa „pīrāgu”. Uzbūvēta pirts ēka ar karkasu 45x95. Vai pirts ēkā vajadzētu likt plēvi vai tomēr var iztikt tikai ar foliju? „Pīrāgs” no ārpuses: apšuvuma dēlis, kokšķiedras plāksnes, 45x95karkas, vate, kondensāta plēve, 45x45 latas, vate - folijs, 25x45 latas un vagondēlis.