Raidījumu klausieties audio pielikumā. Kāpēc uz betona izstrādājumu virsmas veidojas baltai notecējumi un grūti likvidējamas nogulsnes? Būveksperta ieteikumi, kam ir jāpievērš uzmanība, kādus materiālus izmantot, lai apturētu un novērstu šo nepatīkamo parādību.

1.jautājums.Pirms diviem gadiem uzcelta sēta. Starp blokiem un pamatu veidojas izsvīdums - balti notecējumi. Arī bloki mēdz izsist baltumu. Meistars apstrādāja blokus ar dziļo grunti, bet tas nepalīdz. Bloki pirkti Polijā, dobti un pielieti ar betonu. Pamats ir monolīts betons, tad divas hidroizolācijas kārtas, pirmā bloku kārta likta ar cementa maisījumu, bet tālāk bloki viens virs otra ar flīžu līmi. Kāpēc tā notiek? Ar ko lai apstrādā sētu? Kādi darbi jāveic, lai izsvīdums neveidotos?

2.jautājums. Lauku mājā esam uzsākuši remontu. Istabas ārsienas no iekšpuses esam nosiltinājuši. Ielikts profils, vate, rīģipsis. Tagad pie sienas vēlamies pielikt skapīti, bet iepriekš nepadomājām par pamatni. Ko būtu nepieciešams piestiprināt, lai pie sienas varētu pielikt skapīti?

3.jautājums. Kādu krāsu/laku labāk izvēlēties, lai nokrāsotu koka sijas istabā pie griestiem?

4.jautājumi. Guļbūvei tek bitumena šindeļu jumts, apklāts ar plēvi. Māja uz betona klučiem, vaļēja apakšpuse, grīda vēsa. Zinātāji iesaka piebērt ar smiltīm, piepūst ar putām, klāt plēves. Ko Jūs ieteiktu? Kā rīkoties?

5.jautājums. Par difūzijas membrānu un pretkondensāta plēvi. Jaunbūve ar metāla profila jumta segumu. Pēc projekta paredzēta difūzijas membrāna. Ēkas bēniņi būs neapdzīvoti, jumts nav siltināts. Vai tiešām nepieciešama difūzijas membrāna? Vai nav pietiekami ar pretkondensāta plēvi?