Raidījumu klausieties audio pielikumā. Šoreiz būveksperta ieteikumi un atbildes uz šādiem klausītāju iesūtītiem jautājumiem.

1.jautājums. Vēlos pārveidot 200 kvadrātmetru saimniecības ēku par apsildāmu publisku telpu. Ierīkot apsildāmās betona grīdas. Vai pietiks ar 50mm ekstrudētā putuplasta slāni zem grīdām? Kas vēl būtu jāņem vērā?

2.jautājums.  Vēlos šogad siltināt māju no ārpuses. Sienas no iekšpuses: ģipškartons, 50mm ECO vate, padomju laiku ģipškartons 60mm, dēļu segums 100mm, fibrolīts un silikāta ķieģeļi. Cik bieza vates kārta būtu nepieciešama, lai ēka būtu siltāka? Vai pietiktu ar 100mm? Vai vajag 250mm? Mājai centrālā granulu katla apkure. Radiatoru caurules siltinātas, iestrādātas ārsienās.

3.jautājums.  Jauna koka karkasa stāvbūve. Plānots likt trīs kameru logus. Ar ko tos vislabāk noblīvēt? Kaņepju šķiedra, lini vai putas? Kurš būtu optimālākais materiāls? Paši sliecamies uz šķiedru, bet visi iesaka putas.

4.jautājums. Sena, liela guļbaļķu māja. Zem mājas pagrabs. Pagraba griesti no betona plāksnēm, virs tām istabas ar dēļu grīdām. Grīdas aukstas. No kuras puses un ar ko pareizi siltināt, lai grīdas būtu vismaz ciešami siltas?

5.jautājums. Uzbūvēta 6x5m mājputnu novietne, betona grīda, divslīpju jumts. Jumta kores gala sienā izveidota 20X20cm ventilācijas atvere ar resti. Ir logs. Telpā apmēram 100 mājputnu, liels mitrums, sienas noraso. Kā pareizi izveidot ventilācijas sistēmu, lai novērstu lieko mitrumu?