Raidījumu klausieties audio pielikumā. Raidījumā būveksperta viedoklis par mājas pamatu un cokola siltināšanas iespējām, kā arī par pamatu hidroizolācijas nozīmi.

1.jautājums. Pavasarī uzsākšu mājas pārbūvi. Plānoju paredzamos izdevumus. Vai ir nepieciešams siltināt mājas pamatus zem cokola, ja mājai nav pagraba?

2.jautājums. Veca guļbaļķu māja, celta ap 1925.gadu. Iekšpusē skalu/kaļķa apmetums, sienas nelīdzenas. Vēlos iztaisnot ar profiliem un rīģipsi, starpā liekt 50mm akmens vati. Apmetumu atstāt. Vai tā var rīkoties? Šobrīd šis ir izdevīgākais variants. Ārsiena no ārpuses ir siltināta ar 100mm akmens vati.

3.jautājums. Daudzstāvu māja, piektā stāva vannas istabā uzlikti rīģipša griesti. Desmit gadus bija balti, bet tagad parādījušies melni punkti - pelējums. Nomainīju nosūces ventilatoru, jo vecajam restīte bija aizsista ar putekļiem. Vietējā komunālā dienesta meistars teica, ka pie vainas varētu būt kondensāts, kas veidojas starp rīģipša plāksnēm un betona griestiem. Taču es sliecos domāt, ka pelējums veidojas no apakšpuses, kad mitrums pēc vannošanās nonāk uz rīģipša. Vai pietiks, ja es pelējumu notīrīšu, apstrādāšu ar pretpelējuma līdzekli, darbināšu vannas istabā kvarca lampu un pie katras vannošanās ieslēgšu jauno ventilatoru?

4.jautājums. Istaba paneļu mājas pēdējā stāvā ar gala sienu. Ir aizdomas, ka pašā stūrī siena izsalst, aiz tapetes ir bijis mitrums un pelējums. Kā vislabāk siltināt šo sienu? Istaba ir silta, plastmasas logi, jauni radiatori. Māja nav renovēta.

5.jautājums.  Koka statņu māja. Dzīvošanai tiks izbūvēts bēniņu stāvs. Rudenī uzklāja jaunu metāla jumta segumu. Apakšā uz sijām tika klāta difūzijas membrāna. No darbu veicēja izskanēja apgalvojums, ja tiek lietota šī membrāna, tad siltināšanas materiālu drīkst un var klāt pa tiešo pie membrānas. Neveidojot ventilācijas atstarpi, sitot pie sijām līsti, pēc tam preskartonu vai speciālās plāksnes un tikai tad ieklājot siltinājumu? Kādu siltināšanas materiālu Jūs ieteiktu? Akmens vati vai arī kādu citu labāku materiālu?