Raidījumu klausieties audio pielikumā. Kā rīkoties, ja uz pakešu logiem un palodzēm aukstajā laikā veidojas pamatīgs kondensāts? Kāpēc tā notiek? Raidījumā būveksperta viedoklis, padomi un ieteikumi.

1.jautājums. Naktī uz guļamistabas loga veidojas ļoti liels kondensāts. Ūdens krājas uz palodzes un tek uz grīdas, bet tas ir tikai tad, kad ārā ir -20C un vairāk. Ir liels pakešu logs (3mX1,4m). Loga apakšdaļā veidojas ūdens sasalums. Radiatori silda labi. Šī ir otrā ziema pēc daudzdzīvokļu mājas renovācijas, māja siltināta ar 200mm akmens vati. Kāpēc tik liels ūdens daudzums veidojas tieši nakts laikā? Kā ar to cīnīties?

2.jautājums. Dzīvokļu mājai griesti siltināti ar 10cm keramzīta. Pārējā griestu konstrukcija nav zināma. Keramzīts atrodas zem jumta, aukstie bēniņi. Vēlos siltināt griestus ar beramo vati. Kādu beramo vati izvēlēties? Vai uz vates vajadzētu likt tvaika vai vēja izolācijas plēvi?

3.jautājums. Plānoju būvēt saunu. Pagaidām nav izlemts vai tā būs elektriskā vai malkas. Par karkasa materiālu tiks izmantotas attēlā redzamās 12x12cm brusas. Doma karkasu pildīt ar akmens vai eko vati. No iekšpuses folija un dēlīši. No ārpuses plēve un dedzināti dēļi. Tā kā brusa ir 12cm, tad standarta vate īsti neder. Kāds ir Jūsu viedoklis vai ieteikums? Namiņu paredzēts šad tad pārvietot.

4.jautājums. 1980. gadā celta koka māja. Apšūta ar silikāta ķieģeļiem, ievilkts jauns ūdensvads. Caurules iestrādātas aiz rīģipša. Aukstajā laikā aizsala līkuma caurules, vannas istabā ūdens bija, bet virtuvē nebija. Ēka nav siltināta no ārpuses, tikai no iekšpuses. Izmantotas baltās plastmasas caurules ar presējamiem savienojumiem, tās ir izolētas. Kā rīkoties, ko darīt, lai neaizsaltu aukstā ūdens caurules?