Raidījumu klausieties audio pielikumā. Kā vistu kūtiņā novērst paaugstinātu mitrumu un izveidot ventilācijas sistēmu, lai nodrošinātu gaisa apmaiņu un putnu labsajūtu. Raidījumā būveksperta padomi un ieteikumi.

1.jautājums. Kā pareizi veidot ventilāciju vistu kūtiņā? Kūtiņa celta no 100mm sendvičpaneļiem. Arī sienas un griesti no 100mm paneļiem, grīda betonēta. Divi atverami logi vistu novietnē un viens atverams logs palīgtelpā. Palīgtelpa no vistiņām ir atdalīta ar OSB plāksnēm, griesti mitri un OSB sāk pelēt. Ko darīt? Kā veidot ventilācijas sistēmu?

2.jautājums. Tiek būvēta vienstāvu ģimenes māja no 300mm gāzbetona blokiem. Šāds „pīrāgs”: latojums 100mm, kokšķiedras loksnes 30mm, sprauga tiek aizpildīta ar ekovati, latojums un apdares dēlis. Jautājums par siltinājumu. Vai secība un materiālu izvēle ir pietiekama un pareiza?

3.jautājums. Kāds būtu labākais ventilācijas risinājums, ja iestrādā beramo kokšķiedru jumta kopņu konstrukcijā? Vai nepieciešama ventilējošā sprauga starp difūzijas membrānu un kokšķiedras atdures dēļiem? Internetā redzami varianti ar un bez ventilācijas. Kāds būtu labāks risinājums atdures dēļiem? Vai tos izvietot vertikāli uz augšu vai uz ārpusi veidot kabatu?

4.jautājums.  Nopirku māju Tukumā. Viena mājas siena ziemeļu pusē ir ar zaļiem pleķiem. Ap mājas cokolu ar betonu klāta taciņa. Mājas iekšpusē nav pelējums un pastiprināts mitrums. Māja celta 2006. gadā. Kāpēc veidojas šādi pleķi un kā tos labot?