Ar kādiem videi draudzīgiem materiāliem atjaunot simtgadīgu stāvbūvi. Raidījuma audio pielikumā būveksperta viedoklis, padomi un ieteikumi.

1.jautājums. Simtgadīga stāvbūve, padomju laikā apmesta. Vainags un stāvbuves baļķi satrupējuši. Tie tiks mainīti, iekšējais skaliņu - cementa apmetums tiks demontēts. Kādus apdares materiālus Jūs ieteiktu izvēlēties iekštelpām? Vienlaikus domājam arī par apkures veidu. Vai centrālā granulu apkure ar siltajām betona grīdām būs labi?

2.jautājums. No iekšpuses izveidots koka karkass, virsū skrūvēšu 2,5cm biezas mīkstās kokšķiedru plāksnes, tukšumu aizpūtīšu ar celulozes vati. Vai kokšķiedru plāksnes liekamas uzreiz uz sausās betona grīdas? Vai starpā vajadzētu likt hermētiķi vai kādu deformācijas lentu?

3.jautājums. Vajadzīgs padoms par durvju sliekšņa izveidi. Koka stāvbūve, uz pirmās vainagbrusas ir uzstādītas ārdurvis. Ēkai no iekšpuses piesliets ekstrudētais putuplasts, plēve. Grīdas segums ir sausais betons ar apsildes caurulītēm, būs flīzes. No ekstrudētā putuplasta līdz ārdurvju alumīnija slieksnim ir aptuveni 20cm plata un apmēram 3cm tukša vieta. Ar kādu materiālu aizdarīt šo tukšumu? Kas būtu jādara, ja paredzēts flīžu klājums? Kā apstrādāt, ja izvēlētos koku slieksni?

4.jautājums.  Māja celta 2007.gadā ar apšaubāmu kvalitāti. Nopirkām 2015.gadā un kopš tā laika katru gadu problēmas ar jumtu dažādās vietās. Mājai ir taisns ruberoīda jumts. Kas tik nav darīts. Atradu mājas jumta projektu. Pēc projekta siltinājums atrodas ārpusē. Nezinu, kas notiks pie atkušņa. Pārņēmis izmisums. Ko darīt, kā rīkoties?

5.jautājums. Kādus materiālus Jūs ieteiktu sienām un grīdai? Sienas tiks apmestas, bet ko darīt tālāk? Izmantot mikrocementu vai krāsot? Grīdām ir ūdens-gaiss sistēma, tās ir izlīdzinātas, atstāti 5-6mm. Koka klājumu nevēlamies. Katram materiālam ir plusi un mīnusi. Ko Jūs ieteiktu?