Raidījumu klausieties audio pielikumā. Šoreiz dominē jautājumi par ēkas siltināšanas iespējām, materiālu izvēli un darba gaitu.

1.jautājums. Vienstāva gāzbetona ēka. Sienas no iekšpuses siltinātas ar 50mm kokšķiedru plātnēm un apmestas. Ģipškartona konstrukciju griesti. Aukstie bēniņi. Agrāk, kad maciņš bija plāns, griestu siltināšanai izmantoju akmens vates atgriezumus. Šobrīd pienācis laiks nosiltināt kārtīgi. Domāju visu iztīrīt un ieklāt 150mm minerālvati loksnēs un 150mm pretējā virzienā vai sabērt beramo vati. Ko Jūs ieteiktu izmantot griestu siltināšanai?

2.jautājums.  Mājas otrais stāvs, ķieģeļu siena, no abām pusēm apmetums, bez siltinājuma. Ir doma no iekšpuses apšūt sienu ar 50mm kokšķiedru plāksnēm un uzklāt māla apmetumu. Vai šāds variants būtu pareizs? Internetā daudzi raksta, ka varētu rasties pelējums. Māja celta kā vasarnīca. Pa šķirbām ir diezgan laba grīdas un griestu ventilācija. Varbūt tāpēc pelējums nerastos?

3.jautājums. Veca koka karkasa māja, apšūta ar ķieģeļiem. Iekšpusē rīģipsis. Gribu siltināt ar 50mm vati un uz profiliem likt jaunu rīģipsi, veco atstāt. No griestiem veco rīģipsi noņēmu. Kā būtu pareizāk rīkoties? Kā siltināt?

4.jautājums. Nolaižot grīdas līmeni palielinām griestu augstumu. Atklājās salaiduma vieta ēkas iekšpusē. Konstatējām, ka sienas un pamatu salaiduma vietas nav vienādas. Starp sienu un pamatiem ir dažāda platuma intervāli. Ekstrudētā putupolistirola plānākā plāksne ir 20mm. Kas jādara un kāda līmējoša viela jālieto, lai ar putupolistirolu noklātu salaiduma vieta? Lai siena būtu taisna tā ir jāizvelk līdz griestiem. Tas ir lieks laika un materiālu patēriņš. Vai ir cita tehnoloģija, materiāli, lai ēkas iekšpusē ar siltumizolāciju noklāt salaiduma vietu?

5.jautājums. Arhitekts ir izveidojis šādu grīdas „pīrāgu”: 100mm  ekstrudētais putuplasts, 100mm monolīts betons, 30mm ekstrudētais putuplasts, 7cm estrich ar siltās grīdas caurulēm. Mājai būs lentveida pamati. Vai monolīta betons ir nepieciešams? Arhitekts skaidroja, ka lietās grīdas saplaisā, ja apakšā nav melnā grīda. Kāds ir Jūsu viedoklis?

6.jautājums. Vai ziemas periodā varētu dzīvot mājā kura celta no gāzbetona un siltināta ar putupolistirolu? Ir krāsns apkure.

7.jautājums. Veicam remontu padomju laikā būvētā mājā, ceturtajā stāvā. Vēlamies mainīt grīdu. Plānojam novākt visu veco grīdas sastāvu, to notīrīt, tādējādi atsedzot nelīdzenos dzelzsbetona paneļus. Plānojam izmantot 5cm putupolistirolu un uz tā likt laminātu. Vai laminātu tiešām var likt "pa taisno" uz putupolistirola? Vai nepieciešams arī starpslānis?