Raidījumu klausieties audio pielikumā. Būveksperta ieteikumi kā labāk veidot malkas šķūnīša grīdas konstrukciju.

1.jautājums. 6x4m malkas šķūnītis, būvēts uz stabveida pamatiem. Virszemas daļā atstarpes starp stabiņiem tiks aizmūrētas ar šauru betona joslu. Tādā veidā šķūnīša grīdu būs iespējams paaugstināt virs zemes līmeņa. Grīdas klājs ir paredzēts no bruģa. Šajā vietā ir ļoti augsts gruntsūdens līmenis. Kāds būtu pareizs grīdas „pīrāgs”? Vai būtu ieteicams iestrādāt plēvi? Kādā līmenī?

2.jautājums. Par akmens mūra siltināšanu. Ieteicāt siltināt no iekšpuses ar ekovati. Vai var siltināt arī ar skaidām? Vai no sienas neradīsies mitrums un nesāksies pelēšana?

3.jautājums. Par griestu „pīrāga” veidošanu. Māja ar aukstajiem bēniņiem. Jumts veidots no kopnēm un griestus paredzēt siltināt ar ekovati vai akmens vati. Vai ir pareizs šāds griestu „pīrāgs”?

1.pie kopnēm pieskrūvēts 10mm OSB

2.pie OSB pieskavota tvaika izolācijas plēve

3.škērslatojums, retināts dēļu klājs ar atstarpi 30-40cm no neimpregnētiem dēļiem

4.iekārto griestu konstrukcija, atstājot telpu ventilācijas caurulēm

5.iekārto griestu rīģipša konstrukcija

30cm siltinājums tiks bērts uz OSB, starp kopnēm. Vai var likt OSB pie kopnēm pirms plēves? Vai pietiekami būtu, ja pieskavotu plēvi pa tiešo pie kopnēm? Cik biezam jābūt OSB?

4.jautājums. Ar ko būtu vislabāk gruntēt izdedžu gāzbetona sienas?

5.jautājums. Iegādājos 1870.gadā celtu sarkano ķieģeļu ēku. Māja atrodas 5m no ceļa, bet tuvākais ciemats ir 7km. Vai  jāsaskaņo sētas būvdarbi? Cik augstu sētu var celt? Vēlētos vismaz 1,8m, bez spraugām. Ēkas sarkanie ķieģeļi daudzviet ir saplaisājuši, izdrupuši. Domāju stiprināt sienas. Vai varētu sienas no iekšpuses apmest ar cementu un metāla sietu? Vai tas būtu ieteicams?

6.jautājums. Krāsotus, tīrītus rīģipša griestus nogruntēju, lai atjaunotu griestu krāsu. Tagad uz griestiem vietām manāmi netīri nosēdumi. Pilienu vai sliežu paliekas. Baidos, ka tumšākās vietas būs redzamas arī cauri krāsai. Vai ir kāds efektīvs veids kā varētu noņemt grunts traipus? Vai tomēr bažām nav pamata un varu droši krāsot? Paredzēta lateksa krāsa.