Raidījumu klausieties audio pielikumā. Uz grunts balstītas grīdas ir vienkāršs un plaši izplatīts būvkonstrukcijas veids. Piedāvājam būveksperta ieteikumus, kā veidot šādas grīdas slāņus un kādus materiālus izmantot, lai samazinātu siltuma zudumus un ierobežotu mitrumu.

1.jautājums. Būvējam māju, jaunbūve. Kā pareizi izveidot grīdu uz grunts? Vai obligāti nepieciešamas šķembas vai būvgruži? Vai nepieciešama kāda plēve?

2.jautājums. Vēlamies siltināt gāzbetona bloku sienas, tad likt šķiedrcementa plākšņu apdari. Kādu materiālu labāk izvēlēties? Bēniņos domājam lietot ekovati. Vai ir kāds līdzīgs plākšņu materiāls, kuram nav nepieciešamas plēves?

3.jautājums. Kā pareizi ievietot logus un durvis 300mm biezā gāzbetona sienā, lai neveidojas aukstuma tilts?

4.jautājums. Lauku mājas jumts ir no vecā azbesta šīfera. Vēlos nomainīt veco šīferi ar jaunu - bezazbesta. Spāres - 12x12cm, solis 1,2m, latojums 4x5cm, solis 20cm. Pēc jumta seguma maiņas vēlos siltināt bēniņus. Kā labāk rīkoties? Vai veco latojumu var atstāt, ja tas nav bojāts? Ja jā, tad kāda būtu darbu secība? Vai tomēr latojumu mainīt?

5.jautājums. Uzbūvēts jauns betona pagrabs, (4x6m). Uz pārseguma paneļiem uzklāts 50mm biezs ekstrudētais putuplasts. Virs tā 20-30mm betona kārta ar stiegrojumu. Puse no pagraba virsmas paredzēta kā saimniecības virtuve, otra puse- terase. Virtuves grīdas segums- linolejs, terasei- dēļu grīda. Ko būtu pareizāk likt zem šiem grīdas segumiem?

6.jautājums. Vai dzīvojamā ēkā būtu pietiekams šāds siltumizolācijas slānis? 22mm kokšķiedras loksnes, 150mm kokšķiedras beramā vate(iepūsta), tvaika barjera, 45mm starplatojums, pildīts ar 40mm kokšķiedras vati.

7.jautājums. Kā pareizi izveidot horizontālo ventilāciju sienā, uz plātnes pamatiem, ja uz grīdas ieklāšu 100mm XPS un betonu?

8.jautājums. Dzīvokļa sienas krāsotas ar eļļas krāsu. Vēlamies līmēt tapetes. Kā rīkoties, lai to varētu paveikt?