Raidījumu klausieties audio pielikumā. Kādus līdzekļus izmantot, lai aizsargātu koksni no laika apstākļu iedarbības un vienlaikus saglabātu tās dabisko tekstūru, izskatu? Raidījumā būveksperta padomi un ieteikumi.

1.jautājums. Jaunu koka māju apsitām ar guļbaļķu "pusītēm". Nekrāsojām, pārklājām ar vasku un petroleju. Šogad ārsienas lielākai mājas daļai izskatās tā, it kā būtu noklātas ar pelējumu. Vai un kā ir iespējams saglābt koka dabisko izskatu? Nopulēt vai ar kaut ko notīrīt?

2.jautājums. Par jumta konstrukciju. Sāku renovēt senu sarkano ķieģeļu ēku. Celta 1860.gadā. Mājas jumta spāres balstās uz 6 sijām, ēka ir 10m gara. Pašlaik šīfera jumts, vēlos mainīt pret bezazbesta šīferi. Kas būtu jādara? Vai var likt jauno segumu neko nemainot jumta konstrukcijā? Sijas ir puslīdz labā stāvoklī. Kā un ar ko tās apstrādāt, lai ilgāk kalpotu? Vai tas ir vajadzīgs?

3.jautājums. Šovasar jaunai vienstāva, mūra privātmājai plānojam betonēt lentveida dzelzsbetona pamatus. Izmantosim gatavos-montējamos veidņu risinājumus. Izīrētājiem jautājām, kad drīkst veidņus noņemt? Izrādās, ka jau nākamajā dienā, bet vai tiešām? Varbūt tas ir tikai kāda veida mārketings?

4.jautājums. Kāda būtu alternatīva starpsienas skaņas absorbcijas, izolācijas materiāliem?