Raidījumu klausieties audio pielikumā. Vai ēku siltināšanai var savienot un izmantot dažādu veidu siltumizolācijas materiālus? Raidījumā būveksperta viedoklis un ieteikumi.

1.jautājums. Koka stāvbūve, jumta istaba jāsiltina starp spārēm, telpas siltajā pusē neizmantošu plēvi. Vai būtu kļūda, ja taupības nolūkos siltināšanā tiktu izmantotas divu veidu vates. Jumta „pīrāgs” būtu šāds: valcprofila jumta segums, ventilējama šķirtkārta, difūzijas plēve, 25mm kokšķiedras plāksne, 75mm minerālā vate, 50mm kokšķiedras vate, 25mm kokšķiedras plāksne. Vai šādā „pīrāgā” drīkst atrasties minerālā vate?

2.jautājums. Jumta istabā domājam pacelt griestu līmeni pēc iespējas tuvāk jumta korei, kas būs ventilējama. Caur kori ventilēsies ari bēniņi. Kāds būtu minimālais attālums, kas jāatstāj starp jumta kori un bēniņu siltinājumu? 2/3 no ēkas bēniņiem paliks vecajā augstumā. Kore apmēram 1,5m būs savienota ar samazināto bēniņu daļu.

3.jautājums. Mājai ir lentveida pamati. Kādiem ir jābūt slāņiem, lai izveidotu grīdu uz grunts. Vēlos montēt 200mm ekstrudēto putupolistirolu. Varbūt var izmantot arī mazāku slāni? Tad virsū plēvi, siltās grīdas caurules un sauso betona maisījumu. Kāda būtu minimālā putupolistirolam klase veidojot grīdu uz grunts? Vai grīda ir jāveido vienā līmenī ar lentveida pamatu augšpusi? Lentveida pamatus labāk siltināt no ēkas iekšpuses vai ārpuses, cik dziļi? Vai 120 kvadrātmetru lielam sausā betona laukumam ir nepieciešams veidot deformācijas šuves? Vai ekstrudētā putupolistirola vietā, kā siltumizolācijas slāni, drīkst izmantot keramzītu ar betona pieniņu?

4.jautājums. Ķieģeļu un gāzbetona bloku māja, celta 90-tajos gados. Līdz šim tā nav apdzīvota. Koka dēļu grīda. Rezultātā, koks ir kaltis un deformējies. Ir spraugas starp dēļiem un dažas lāgas vairs kārtīgi nebalstās uz balstiem. No vienas puses gribētos koka grīdu atstāt, no otras - aizvietot ar silto grīdu. Dēļu grīdas „pīrāgs”: uz zemes plēve, keramzīts, 5cm sprauga starp keramzīta augšējo virsmu un grīdas dēļu apakšu. Vai tā drīks darīt? Kā veidot silto grīdu?

5.jautājums. Koka stāvbūve. Veranda pārveidota par istabu. Sienas noklātas ar preskartona gabaliem, līmētas tapetes. Domāju sienas apmest un krāsot. Vai to drīkst darīt? Kādus materiālus izmantot? Rīģipsi nevaru likt, jo apkures caurules ir novietotas tuvu sienai. Vai ir citi varianti?

6.jautājums. Vai keramzīta bloki pirms ēkas siltināšanas no ārpuses jāizlīdzina ar līmjavu? Ja jā, tad cik biezā kārtā? Vai der cementa bāzes līmjava vai jābūt kaļķa-cementa apmetumam?