Raidījumu klausieties audio pielikumā. Kādus skaņas izolācijas materiālus un konstrukcijas izmantot, lai daudzdzīvokļu ēkā slāpētu kaimiņu radītos trokšņus un uzlabotu telpu akustisko komfortu. Piedāvājam būveksperta viedokli un padomus.

1.jautājums. Aiz sienas skaļi kaimiņi. Esmu nobriedis veidot skaņas izolāciju. Kāds būtu minimālais un kāds optimālais sienu, griestu un grīdas risinājums?

2.jautājums. Vai vērts gruntēt sienas pirms flizelīna tapešu līmēšanas? Kā sienas apstrādāt, sagatavot pirms tapešu līmēšanas? Tās ir izlīdzinātas.

3.jautājums. Daudzstāvu mājas gāzbetona ārsienas ir nelīdzenas. Starp logiem koka karkass, siltināts ar pakulām vai ar kaut ko tamlīdzīgu. Lai izlīdzinātu, bija doma siltināt ar 50mm akmens vati, pa virsu rīģipsis ar metāla profilu karkasu. Šādu konstrukciju izjaucām citā telpā. Riģipša ārpusē bija pelējums. Kāds varētu būt risinājums, lai pelējums neveidotos?

4.jautājums. Mājai ir taisns ruberoīda jumts. Sala laikā mājas otrajā stāvā uz rīģipša griestiem veidojas mitrs traips. Problēmas ir noteku pusē, kur uz jumta veidojas peļķes. Laikam kondensāts veidojas starp rīģipsi un betona plātni. Ko darīt, lai novērstu mitruma traipus uz griestiem?