Raidījumu klausieties audio pielikumā. Kā rīkoties, lai uzvarētu raudošo mājas sēni jeb brantu. Sēnes augļķermeņi slēpjas zem koka konstrukcijām un bieži vien tos pamana tikai tad, kad postījumi jau ir apjomīgi.

1.jautājums. Māja celta 1937.gadā. Parādījusies sēne, gaiši brūna, nāk ārā no koka daļām. Vai iespējams ar to cīnīties? Kā to likvidēt?

2.jautājums. 150 gadus veca koka guļbūve. Pēdējos gadus neapdzīvota. Kamēr tā tika apdzīvota vienā no istabām strauji izplatījās sēne. Aizdomas ka brants. Siena un grīda tika apstrādāta ar fungicīdiem, tas nedeva vajadzīgo efektu. Sēne tika ierobežota un apturēta tikai ar dīzeļdegvielas palīdzību. Izņemti skartie grīdas dēļi, sienu atstājot tādu, kāda tā ir - ar satrunējušiem guļbaļķiem, sijas vertikāli balstot ar iespaidīga izmēra brusām. Ar ko vajadzētu sākt ēkas restaurāciju, atjaunošanu? Vai tās būtu ķīmiskās analīzes, lai noskaidrotu cik tālu sēne ir izplatījusies?

3.jautājums. Šādu ainu ar sēni uz grīdas un sienām atklāju pirms nedēļas (pievienoti attēli ar sēni). No interneta sapratu, ka tā ir mājas sēne jeb brants. Tā ir apmēram trīs gadus neizmantota pirts atpūtas telpa. Kā rīkoties, lai sēni likvidētu? Saprotu, ka jārīkojas ātri, jo sēnes izplatība ir graujoša. Varbūt sildīt visu ar infrasarkano lampu? Vai izmantot kādu citu metodi? Cik lielā apjomā vajadzētu visu iznīcināt? Cik ilgi var atlikt demontāžu?

4.jautājums. Pirms 8 gadiem ar akmens vati siltināja piecstāvu māju, dzīvoju otrajā stāvā. Kad lika vati bieži lija lietus.Vate nebija apsegta, tā samirka. Tagad, pēc 8 gadiem, dzīvoklī visu laiku rodas ļoti nepatīkama smaka. Celtnieks teica, ka šī ir pelējuma smaka, vatē ir pelējums. Ko Jūs ieteiktu darīt? Vai ārsienas var hermētiski noslēgt? Kādā veidā un ar kādiem materiāliem? Vai jānoslēdz arī griestu un grīdas daļu pie ārējās sienas?

5.jautājums. Kā no sienas noņemt stikla šķiedras logo, lai nesabojātu logo un sienu? Logo pielīmēts ar līmi kura paredzēta spoguļiem.

6.jautājums. Koridors siltināts ar kokšķiedras plāksnēm uz koka karkasa. Ar ko sienas apmest? Māls man neder. Ir doma kokšķiedru stiegrot ar fasādes līmi un apmest ar ģipša, vai kaļķa/cementa apmetumu? Vai tas būtu pareizi? Vienu sienu esmu nolēmis izmantot sienas plauktiem, tā jāstiprina. Vai OSB  var skrūvēt uz kokšķiedras plāksnēm? Vai jāskrūvē arī laktas?