Raidījumu klausieties audio pielikumā. Būveksperta ieteikumi un atbildes uz klausītāju jautājumiem par ēkas/dzīvokļa siltināšanas iespējām, materiālu izvēli un darba gaitu.

1.jautājums. Nopirku dzīvokli. Māja būvēta 70 gados. Istabas ārējās sienas ir vērstas uz ziemeļaustrumiem. Ārējās malās apmēram 70cm augstumā ir redzams pelējums un mitruma pēdas. Zem grīdas ir pagrabs. Grīda ir vēsa.Kā pareizāk siltināt sienas un grīdu? Kā siltināt griestus?

2.jautājums. Kā pareizi siltināt sienu no ārpuses un iekšpuses ar fibrolītu? Koka guļbūve, logu ailes apakšpuse uzmūrēta no keramzīta blokiem un ielikti jauni koka logi.

3.jautājums. Kā pareizi siltināt? Māja celta pirms 30 gadiem, otrajam stāvam ir koka pārsegums, melnajiem griestiem uzbērts 10-15cm skaidu un kaļķa maisījums, 1-2m augsti bēniņi. Plānoju skaidu maisījumam pa virsu likt 10-15cm akmens vati, ieklāt dēļus, lai varētu staigāt. Vai jāliek plēve? Vai dēļi jāliek pēc iespējas ciešāk vai ar spraugām? Vai jāievēro kādi citi svarīgi noteikumi?

4.jautājums. Otrā stāva istabu sienām blakus ir neapkurināmas pažobeles. Sienas ir no 20cm gāzbetona, nosegtas ar 5cm akmens vati, piesegtas ar preskartona plāksnēm. Izskatās, ka siltinājuma ir par maz. Vai var siltināt ar akmens vati? Vai jāliek kādi papildus klājumi? Vai jāatstāj spraugas?

5.jautājums. Vēlos saprast vai grīdas „pīrāgs” būs labs un pareizs. Uz skrūvpāļu pamatiem ir 20cm platas brusas. „Pīrāgs” no apakšpuses: cementa, kaļķakmens un šķiedru materiāla plāksne, tukšums pildīts ar kokšķiedras vati, 22mm OSB, 200mikroni tvaika membrāna, 3cm ekstrudētais putuplasts, atstarojoša folija uz tās silto grīdu caurules, betons, flīze, lamināts, vinils. Rodas šaubas par tvaika plēvi uz OSB. Vai neveidosies kondensāts? Meistari saka, ka viss būs labi!

6.jautājums. Jauns 15X30m graudu glabāšanas angārs. Pamatu augstums 3m. Viens metrs zem zemes , divi metri virs zemes. Pamatu biezums 30cm, zem pamata stiegrota 50cm plata un 30 centimetri bieza pēda. Pamatus betonēja divās daļās. Uz pamatiem ir lokveida skārda jumts, bez nesošajām konstrukcijām. Pēc betonēšanas pamatos parādījās plaisa. Celtnieki teica, ka rukuma šuve žūstot ieplīsa, bet tagad pamats ir saplīsis 16 vietās. Katrā sānā sienai ārpusē ir 7 atbalsta pīlāri. Tie ir atdalījušies. Viss notika laikā kad angārs bija tukšs. Būvnieks plaisās spieda kaut ko līdzīgu šķidrajam silikonam. Pīlārus no ārpuses noklāja ar skārdu. Pamatos ir vietas kur pēc lietus ūdens joprojām sūcas iekšā. Šo defektu dēļ angārs nav nodots ekspluatācijā. Viss ir apstājies. Ko darīt šādā situācijā? Ko darīt ar šādiem pamatiem? Tā taču ir graudu glabātava!