Raidījumu klausieties audio pielikumā. Šoreiz klausītāji ir iesūtījuši šādus jautājumus.

1.jautājums. Koka karkasa saimniecības ēkas sienām tika uzstādītas 12mm kokšķiedras pretvēja plāksnes. Konstatēju, ka  uz plāksnēm ir pelējums (gan iekšpusē, gan ārpusē). Vai pastāv iespēja, ka šīs kokšķiedru plāksnes nav jāmaina un varēšu turpināt darbu ar pretvēja izolācijas plēves, latojuma un apdares dēļu uzklāšanu? Piemēram, apstrādāt ar kādu pretpelējuma līdzekli? Notīrīt nav iespējams.

2.jautājums. Mūra vasarnīca, betonēti lentveida pamati. Pirmajā stāvā noņēmu laminātu un konstatēju, ka sapuvuši grīdas dēļi un lāgas. Visu izplēsu un sadedzināju. Redzams, ka ieperinājusies sēnīte. Pamatu pildījums – grants, tā ir sausa, bez mitruma pazīmēm. Grīdas lāgas izvietotas 20cm virs pamatu grants pildījuma. Kādu dezinfekcijas līdzekli pielietot? Ko darīt, lai saglabātu blakus telpu koka grīdas? Tur koksnes pūšanas process vēl nav sācies. Izskatu iespēju ieklāt betonu. Ko Jūs ieteiktu? Kā rīkoties?

3.jautājums. Māja celta pirms 70 gadiem. Viena podiņu krāsns, divas istabas. Siena atdala istabas, vidū krāsns. Tā ir tik plāna, ka telefona sarunu var dzirdēt otrā istabā. Siena no koka skaliņiem un vēl kaut kā. Gribu veidot skaņas izolāciju. Kā to paveikt? Kādus materiālus izmantot? Vai likt divas kārtas rīģipsi un vidū vati? Tas, ka no istabas platības pazaudēšu apmēram 10cm nesatrauc.

4.jautājums. Par jumta siltināšanu mansarda stāvā. Attālums starp spārēm 800mm, spāru augstums 250mm. Virs spārēm difūzijas membrāna, 50mm gaisa sprauga, latojums un metāla jumta segums. No celtniecības pāri palicis EPS 50mm putuplasts. Vai ir pieļaujams to izmantot jumta siltināšanai, kombinējot ar minerālvati? Pie difūzijas membrānas 200mm vate, telpas pusē 50mm putuplasts. Tālāk tvaika izolācijas plēve un sienas konstrukcija.

5.jautājums. Esam iegādājušies un uzstādījuši koka karkasa moduļa māju, novietojuši uz skrūvpāļiem. Māja rūpnieciski ražota. Plānoju uzstādīt gaiss-ūdens siltumsūkni, paredzētas siltās grīdas. Ko iesakāt ar ēkas cokolu? Apšūt ar dekoratīvo dēli vai atstāt brīvu apakšpusi? Lūdzu iesakiet savu risinājumu.

6.jautājums. Kādu apmetumu izmantot garāžas iekšsienām, lai neveidotos mitrums? Sienas mūrētas no gāzbetona blokiem,  garāža nav apsildāma?

7.jautājums. Kāda blīvuma kokšķiedru  plātne nepieciešama 44mm biezai koka fasādei? Cik biezu?