Raidījumu klausieties audio pielikumā. Šoreiz klausītājiem aktuāli ir jautājumi par dažādu plēvju veidiem un to pielietojumu būvkonstrukcijās.

1.jautājums. Vēlos no iekšpuses apšūt virpotas guļbūves sienas, ar spundētiem apšuvuma dēļiem. Starp guļbūves baļķiem un apšuvuma dēļiem likt plēvi. Vai tas būs labi? Kādu plēvi izvēlēties - difūzijas, parasto polietilēna, tvaika vai kādu citu?

2.jautājums. Uzbūvēta koka karkasa veranda. No ārpuses ir vēja membrāna, gaisa sprauga un apšuvuma dēlīši. Starp statņiem ir iepakota akmens vate. Iekšpusē arī būs apšuvuma dēlīši. Vai vajag iekšpusē tvaika izolāciju? Veranda nebūs apkurināma.

3.jautājums. Konstatēju, ka guļamistabā grīdas segums ir 10cm zem pamatu cokola. Uz sienas veidojas mitrums, pelējums, jūtams aukstums. Istabā ir koka dēļu grīda. Domāju klāt betona grīdu ar siltinājumu, bet vai tas ko līdzēs, ja nav siltināts pamats no ārpuses? Vai var siltināt šo sienu no iekšpuses? Ar ko būtu labāk siltināt? Ko darīt šādā situācijā?

4.jautājums. Kas labāks pārsedze vai betonēts U bloks? Māja tiks celta no gāzbetona blokiem. Vienādā augstumā no zemes ir durvju, logu un garāžas vārtu aile. Vai pārsedzes drīkst aizstāt ar U blokiem kuros ir stiegrojums un tie piepildīti ar betonu? Aprēķinot tas sanāk nedaudz lētāk kā ar pārsedzēm. Vai šis ietaupījums attaisnojas? Baida garāžas vārtu platums - 3,5m. Un pēc pilnām divām rindām uz augšu tiks veidota noslēdzoša monolīta dzelzsbetona josla.

5.jautājums. Cik dziļi un ar cik biezu ekstrudēto putuplastu ir jāsiltina vienstāvu mājas pamati, bez pagraba? Mājas pamati ir būvēti no dzelzsbetona blokiem. Viens bloks guļus, kas ir kā pamata pēda, otrs virsū stāvus un tad cokols. Māja pamati atrodas kalniņā.