Koncertu un dažādu pasākumu klāsts pēdējos gados pieaudzis tik ļoti, ka mūziķi izmanto dažādus veidus, kā piesaistīt vairāk publikas, un tāpat kā pirms daudziem gadiem šad tad tiek piesauktas dažādas gadadienas. Nesen izsludināts dzejnieka Jāņa Petera 80. jubilejai veltīts koncerts, bet mūziķis Igo turpina svinēt savus 40 skatuves gadus. Ja dziedātāja Rita Trence saskaitītu, kad pirmoreiz publikas priekšā stājās uz skatuves, gadadiena būtu daudz iespaidīgāka, bet tieši pirms 40 gadiem, 1979. viņai uzmanību pirmoreiz pievērsa visa republika. Togad Trence izcīnīja uzvaru populārajā solistu konkursā „Gaujas atbalsis”, un pēc šī sasnieguma Ritas balsi ievēroja Maestro Raimonds Pauls un uzaicināja dziedātāju startēt vokālistu konkursā Latvijas radio.

Trence tika pieņemta sieviešu vokālajā ansamblī ar iespējām dziedāt arī solo. Radio nostrādāti daudzi gadi, līdz 90. sākumam, un Ritas balsij spilgtas kompozīcijas veltījuši redzamākie estrādes žanra meistari, gan Raimonds Pauls, gan Ivars Vīgners, Uldis Stabulnieks, arī Harijs Bašs, Aleksandrs Kublinskis un daudzi citi. Dziedātas latviskotas ārzemju dziesmas, populāri šlāgeri, kā arī tautasdziesmu apdares, tomēr padomju gados izdota tikai viena soloskaņuplate – „Rozes gars” 1987. gadā. Arī turpmāk Trence nav lutināta ar soloalbumiem, viņa daudz dziedājusi duetā ar Andri Daņiļenko, sadarbojusies ar bērnu kolektīviem, protams, uzstājusies kopā ar vīru Imantu Skrastiņu.

Šovakar kāda ziemīga melodija „Dzīvības koks”, kuras pirmā izpildītāja bija Barbara Streizande, kas pazīstama ne tikai kā dziedātāja, bet arī kinoaktrise un režisore. Savos teju 80 gados viņa turpina baudīt dzīvi, un, cerams, arī Rita Trence nesūdzas par garlaicību. Kā jau pēc pārraides norādīja muzikālās apvienības „Vintāža” vadītājs, latviešu estrādes mūzikas speciālists Rihards Bērziņš, dziesma ieskaņota 1986. vai 7. gadā, izdota Ritas vienīgajā skaņuplatē, kur tās nosaukums ir „Dzīvības kokam”, savukārt Latvijas radio arhīvā tā dokumentēta ar 1990. gadu un ar nosaukumu „Dzīvības koks”, latviešu teksta autore – Dagnija Dreika. Dzejniece apliecināja, ka dziesmas pareizais, viņas dotais virsraksts, ir "Dzīvības kokam"!