• Trešdiena, 2021. gada 27. janvāris
  • Vārda diena: Ildze, Ilze, Izolde
  • Rīgā +1.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Jautājumu arhīvs


Vēlos siltināt mansarda telpu privātmājai. Pīrāgs no ārpuse šāds: Metāla jumta segums, tad horizontāls latojums, tad vertikālais latojums, difūzijas plēve, tad atkal latojums 3cm un horizontāli dēļi visā jumta laukumā pirms sijām. Vai siltinot no iekšas vati var likt uzreiz cieši pie horizontālajiem dēļiem vai arī jāatstāj kādi 2cm ventilācijai starp vati un dēļiem?

Renars

Klausīties arhīvā

Ir betona pagrabs kuram laika gaitā no ārpuses ir pazudis siltinājums. Koka karkasā bija sabērtas zāģu skaidas un pa virsu ruberoīda jumts. Koka karkas arī sapuvis kas arī jāmaina. Pagrabs virs zemes ir aptuveni metru.
Ar ko varētu siltināt un kā labāk no iekšpuses vai ārpuses?
Pagrabā plānots ielikt ūdens sūkni.

Andris

Klausīties arhīvā

Otrā stāvā koka pārsedzes uz kurām ir colligo dēļu latojums un pa virsu 25 mm OSB plāksnes. Kāds būtu turpmākais pīrāgs vannas istabas grīdai? Uz grīdas flīzes, nav paredzētas apsildāmās grīdas.

Kaspars

Klausīties arhīvā

Tiek remontēts mājas priekšnams. Ārsienas ir 30cm, Vangažu tipa gāzbetons ar 5cm biezu putuplasta siltinājumu ārpusē. Iekšpusē bija 5cm stikla vates siltinājums, kas tagad ir noņemts. Jautājums - vai ir būtiski siltināt no iekšpuses, varbūt gāzbetonu vienkārši apmest? Ja siltinājums tomēr ieteicams, vai minerālās vates vietā labāk izvēlēties kokšķiedras plāksnes? Tā kā Vangažu tipa gāzbetona siena nav ideāli līdzena, vai sienu vajadzētu līdzināt pirms montēt kokšķiedras plāksnes? Mājas siltinājuma uzlabošana no ārpuses pārskatāmā nākotnē nav plānota.

Māris

Klausīties arhīvā

Dzīvoju ķieģeļu divstāvu mājā, otrajā stāvā. Pirms 20 gadiem ielikti plastikāta logi, dzīvoklis ar malkas apkuri tiek neregulāri, kurinās, reizi nedēļā. Logi paliek slapji pa rūtīm tek ūdens gan virtuvē gan istabā. Tas notiek gan ziemā gan vasarā .Kā rīkoties, ko darīt?

Edīte

Klausīties arhīvā

Pēdējā raidījumā jautājumā par vecas mājas grīdas betonēšanu ieteicāt, ka virs smiltīm vajadzētu bērt arī šķembu kārtu. Arī mēs atjaunojam vecu māju un pašlaik esam tikuši tiktāl, ka esam noblietējuši smiltis, pārklājuši tās ar plēvi un tai pa virsu salikuši Finnfoam putuplastu. Bijām domājuši, ka nākamais solis būs betonēt, bet varbūt tad putuplasts un plēve jāņem nost un jāber šķembas virs smiltīm? Kādēļ tās ir nepieciešamas? Un kāds ir risks, ja šķembas tomēr neklās?

Elīna

Klausīties arhīvā


Kāds ir pareizs sastāvs un proporcijas (tilpuma vienībās) krāsojošam maisījumam, kura pamatelementi ir baltais cements un dabīgo minerālu pigmenti? (Krāsojamā virsma – senas lauku mūra ēkas pirms daudziem gadiem ar cementa javu apmesta ārsiena.)

Jānis

Klausīties arhīvā

Kāda veida siltināšanas materiālus jūs ieteiktu koka guļbaļķu privātmājas siltināšanai no ārpuses? Iekšpusē ir apšūts ar reģipsi. Vai der putuplasts un akmens vate, vai arī tomēr māja neelpos un var rasties pelējums un citas problēmas?

Līga

Klausīties arhīvā

Kā labāk siltināt senu (ap 130 gadi ) guļbūvi, kurai no iekšpuses ir kaļķa apmetums? Pašam ir doma siltināt ar RB&B kokšķiedras plāksni (50 mm), noarmēt un virsū likt māla apmetumu. Vai vecais apmetums būtu jānotīra?

Andris

Klausīties arhīvā

Cik biezu OSB plātni izvēlēties grīdas segumam mansardā, ja siju atstatums pa centriem ir 600 mm, siju izmērs 200x100. Lai varētu pa to, staigāt pietiks ar 12 mm?

Mareks

Klausīties arhīvā

Koka māja, apšūta ar ķieģeļiem, gaisa sprauga starp koku un ķieģeli ~5-7cm. Cik grādus var iegūt, aizpūšot gaisa spraugu ar ekovati? Un kāda ir ekovates ''sēšanās'' progresija?

Aivars

Klausīties arhīvā

Paldies par atbildi uz iepriekšējiem jautājumiem.
Ko Jūs varētu ieteikt saistībā ar baltajiem kalcija notecējumiem, kuri veidojas no kāpņu pildmateriāla (šķembas)? Kā šo vizuālo defektu novērst, mazināt?

Jānis

Klausīties arhīvā

Ieklāju kafejnīcā flīzes, bet ziemā ir ļoti slidenas, vai ir kāda caurspīdīga grunts, ko var uzklāt un [tad būtu] glancētas flīzes, kas grīdu padarītu mazāk slidenu, vai kāds cits risinājums?

Ainārs

Klausīties arhīvā

Pirts uzcelta no brusēm 200x200.No iekšpuses pērtuve izšūta ar kokškiedru 25 mm. Kāda Būtu tālākā darbība - folija, plēve vai gaisa sprauga un tad dēlis.

Guntars

Klausīties arhīvā

Uz sienām skrūvēju 12 mm saplāksni, iepūšu eko vati, pēc tam skrūvēju dekoratīvo 12 mm saplāksni.Vai zem saplākšņiem ir vajadzīga tvaika izolācija? Ja ir vajadzīga, vai var 1 kārtas saplāksni apstrādāt ar hidroizolāciju?

Normunds

Klausīties arhīvā