• Svētdiena, 2020. gada 25. oktobris
  • Vārda diena: Beāte, Beatrise
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Jautājumu arhīvs


Jautājums par koka stāvbūves ārsienām.
Uz 40 cm bieziem betona pamatiem, apmēram pa vidu stāv koka stāvbūve 15 cm biezumā, stūros un ik pa 1.6 m 15*15 cm nesošās brusas un pārējais sienas pildījums ir 7,5 cm biezas blankas kuras sanaglotas kopā. Blankām ir bomkantes uz iekšu un veidojas tukšumi, tādi apmēram 2*2 cm. Ko Jūs iesakāt? Vai katru otro blanku atlauzt vaļā un aizdrīvēt ar kaņepāju pakulām un likt atpaķaļ ?
Mans plāns gatavai, veselīgai sienai būtu šāds.
No ārpuses būs vertikāls dēļu apšuvums,
gaisa sprauga vertikāla,
25 mm mīkstā kokšķiedra ar spundi,
tad koka karkass 13 cm biezumā pildīts ar ekovati,
tad pati stāvbūve.
No iekšpuses neliels karkasiņš sienas izlīdzināšanai, kas aizpildīts ar kaņepāju vati un virsū 5 cm mīkstā kokšķiedra un māla apmetums.

kaspars

Klausīties arhīvā

Gāzbetona bloku māja(Texoblock bloku biezums 30 cm) no ārpuses siltināta ar Tenopor plāksnēm(5 cm), tad veidots dekoratīvais apmetums. Vai nepieciešama arī siltināšana no iekšpuses?Ja jā, tad kāda? Kā jāveido turpmākais sienas pīrāgs (kokskaidu plāksnes, reģipsis, apmetums,tapetes/krāsa), lai ir nedz par daudz, nedz arī par maz.

Jolanta

Klausīties arhīvā

Kāds ir Jūsu viedoklis par māju būvniecību no SIP paneļiem? Kādi būtu galvenie pretargumenti šādas tehnoloģijas izvēlei?

Jānis

Klausīties arhīvā

Esam iegādājušies rūpnieciski ražotu koka vasarnīcu. Iekštelpās gribam saglabāt koku bez īpašas apdares. Ar ko un kā apstrādāt grīdas dēļus?

Agris

Klausīties arhīvā

Mājas otrajā stāvā uz grīdas ir biezie grīdas dēļi kas likti ar nelielām atstarpēm. Virsū plānojam likt OSB. Vienā istabā jau to izdarījām, bet staigājot - grīda čīkst. Ko likt zem OSB lai tas tā nebūtu.

Dace

Klausīties arhīvā

Gribu siltināt ķieģeļu mājas dzīvokļa ārsienas no iekšpuses ar kokšķiedras plātnēm 5 cm biezumā. Kad tās pielīmēs, kā secīgi tālāk veikt apdari?

Sandra

Klausīties arhīvā

Kā labak siltināt sienas padomju laika majā kura buveta no apmetuma un kaut kadiem skaidu paneļiem.iekšpusē apmetums ir tik plāns, bail ka saskruvetie profili un regipsis nenogāžas.

Raimonds

Klausīties arhīvā

Uzliekot mājai metāla jumtu vasarā pie krasas temperatūras maiņas jumts izdot nepatīkamas skaņas.Saulei uzspīdod skaņa, saulei pazūdot skaņa. Jautāju kaimiņiem tas pats.Sakiet lūdzu kā to novērst?

Raimonds

Klausīties arhīvā

Vai drīkst skaidbetona māju siltināt no iekšpuses? Varbūt labāk to darīt no ārpuses?

Modris Poišs

Klausīties arhīvā

Būs šāds jumta istabas slīpnes pīrāgs -metāla dakstiņš, 3cm gaisa sprauga, pretkondensāta plēve, 3cm gaisa sprauga, vēja plēve, 25 cm ekovate, 3cm gaisa sprauga, reģipsis.
Vai vēja plēves vietā drīkst likt piemēram preskartonu?

Andris

Klausīties arhīvā


Pirms 45 gadiem būvētai mājai, uz pamatiem ilgstoši iedarbojas no jumta nokrišņi, vietām ir atdrupis pa kādam betona gabalam-vietām līdz akmeņiem, vietām tikai betons.Kā būtu pareizi renovēt pamatus? (pirms tam protams sakārtojot notekūdeņu problēmu). Kā pareizi gruntēt? Vai nepieciešams pirms apmešanas virsmu apstrādāt ar ''cementa putriņu''?

Aigars

Klausīties arhīvā

Gribētos noskaidrot ,ka būtu pareizi.Starpstāvu koka pīrāgs ir nosiltināts ar Isover vati 100mmx100mm.Masards būs apdzīvojams .Vai no apakšas vai no augšas ir jāliek plēve? Vai var nelikt?

Ivars

Klausīties arhīvā

Laukos ir palikuši saimniecības ēku mūri, akmens ar kaļķu javu, vēl puslīdz labā stāvoklī. Vienā mūra galā lai neaizietu bojā mūris, ir doma uzbūvēt pirti. ir gāzbetons, viena siena un pamati pārējām jau ir, jāmūrē pārējās no gāzbetona. Kā labāk siltināt mūra sienu, kas ir apmr. 80cm bieza, no lieliem akmeņiem, kā būtu lietderīgi to veikt. ar kādu javu ieteicams stiprināt laika gaitā izbirušo kaļķu javu. jumts nav bijis.

Aivars

Klausīties arhīvā

Daudzdzīvokļu māja (trīs stāvi, baltie ķieģeļi) - uzsākot apkures sezonu pamatīgi tika appludināts trešā stāva dzīvoklis (plīsa apkures caurule bēniņos). Dzīvokļa ārējā siena no iekšpuses siltināta ar akmens vati – protams, visa pamatīgi samirka. Jautājums:
1) vai ar vēdināšanu vien izdosies izkaltēt siltinājumu un sienu (pagaidām nekas nost nav plēsts);
2) kādu rīcības plānu iesakāt?
3) šai pat sakarā - no griestiem nokrita iespaidīgs apmetuma gabals - kādi materiāli izmantojami (secīgi), lai savestu kārtībā griestus?

Rudīte

Klausīties arhīvā

Privātmājai apkārt tieši gar ārējo sienu pie horizontālās apmales ir izveidojusies plaisa (skatīt pievienotos fotoattēlus). Tagad tur viegli var iekļūt ūdens un ziemā arī sniegs kā rezultātā bojāt pamatus. Gribēju pakonsultēties, kā un ar kādiem līdzekļiem es varu novērst šo problēmu.

Ralfs

Klausīties arhīvā