Jau pirms stundas pieminēju Krievkalnus – vispirms Māru, tad Kristapu un Gintu, un nu par viņiem nākas runāt atkal. Tik darbīgais pianists, komponists, aranžētājs, muzikālais vadītājs Kristaps Krievkalns ik pa laikam parādās uz mūsu koncertskatuvēm – te Jūrmalā, te Vecrīgā, Daugavmalā, projektu un ieceru viņam netrūkst. Nu atkal gada sākumā VEF Kultūras pilī vairākus vakarus pēc kārtas bija iespējams baudīt Kristapa klavierspēli un muzikālā producenta dotības. Jau otro reizi pēc kārtas gadumijā uz latviešu estrādes melodiju koncertiem ar devīzi „Melodiju serpentīns” publiku aicina VEF kultūras pils – iepriekšējoreiz koncerti skanēja 2017. gada nogalē, šoreiz pasākums pārcelts uz gada sākumu, kad atkal gribas iegrimt melodiju pasaulē.

Palikuši vēl 3 koncerti sērijā „Melodiju serpentīns. Skolas gadi” – tie notiks „vefiņā” 16., 18. un 20. janvārī. Ielūgti visu paaudžu latviešu mūzikas cienītāji, lai aizvadītu sirsnīgu atmiņu vakaru, atceroties vai iepazīstot no jauna dziesmas, kuras tapušas latviešu estrādes ziedu laikos no 1958. līdz 1988. gadam. Jūs gaida tikšanās ar Valteru Krauzi, solistiem Ievu Kerēvicu, Gintu Krievkalnu, Kristīni Zadovsku, Jāni Apeini, Andri Ērgli un Mārtiņu Ruski, „Melodiju serpentīna” deju trupu, sieviešu vokālo grupu un instrumentālo ansambli Kristapa Krievkalna vadībā. Koncerta 2 daļās skanēs 40 piemirstas, bet labi pazīstamas un populāras latviešu estrādes zelta fonda melodijas – „Silavas valsis”, „Caur manu sirdi naivu”, „Vasarnieku rudens”, „Ar mīlestības pinekļiem”, „Paņemt tevi aiz rokas” un daudzas citas dziesmas. Piemēram, Ginta Krievkalna izpildīs skaņdarbu no Margaritas Vilcānes repertuāra „Paliec un neaizej”, savulaik Mirdzas Zīveres dziedārto „Tu neej prom”, dziesmu „Ūdensnesējs”, ko skandēja Nora Bumbiere un citas melodijas.

Ieva Kerēvica klausītājiem atsauks atmiņā dziesmas „Diskžokejs”, „Caur manu naivu sirdi”, „Atvadas vasarai”, „Kā caur pelniem”, „Gaujas bigbīts”, droši vien tām piešķirot arī pa kādai džezīgai notij. Gados jaunais, bet jau pieredzējušais un talantīgais Mārtiņš Ruskis pagājušā gadsimta melodijās atklājis sev jaunu pasauli un koncertos „Melodiju serpentīns” dziedās romantiskās dziesmas „Paņemt tevi aiz rokas”, „Nakstvārdi”, „Ar mīlestības pinekļiem” un citas. Klausītājus gaida gan aizkustinoši, gan līksmi mirkļi, noslēdzot koncertus ar Raimonda Paula un Leona Brieža kopdarbu „Paldies jums”, ko savulaik skandēja Aija Kukulei. Tad nu ilustrācijai skaņdarbs no Aijas repertuāra – tā būs Lolitas Vambutes dziesma ar Knuta Skujenieka vārdiem „Vienalga – balss vai atbalss”, kas datēta ar 1980. gadu. Toreiz komponistei Vambutei radio orķestra vadītājs Alnis Zaķis ieteica nevis dziedāt pašai, bet aicināt par solisti Kukuli, kura skaitījās ļoti perspektīva un talantīga dziedātāja.