Valentīndienas svinības Latvijā ir samērā jauna tradīcija, un, ja daži populārās mūzikas izpildītāji februāra vidū aicina uz īpaši sirsnīgiem un mīlestības pilniem koncertiem, tad Latvijas Kultūras akadēmijas jauktais koris „Sõla” 14. februārī astoņos vakarā pusotras stundas garumā saviem klausītājiem piedāvās iespēju kļūt arī par dejotājiem. Koncerts, kas notiks Rīgas Tehniskās universitātes Lielajā aulā nosaukts par zaļumballi-šlāgerkoncertu „Kurtizāņu ugunskurs”. Šie divi vārdi liecina par repertuāru – tātad kantrī mūzika un šlāgeri šoreiz kora aranžējumos, un pieteikums izklausās visai interesanti.

Kas attiecas uz Edvīna Zariņa sacerēto dziesmu „Kurtizāņu ugunskurs”, kas kļuva par vienu no grupas „Dakota” lielākajiem hitiem un likta gaidāmā koncerta virsrakstā, tad tā, vismaz dzeja, tapusi jau pagājušā gadsimta 80. gados. Reiz Edvīns kopā ar radiem ēdis vakariņas slavenajā viesnīcas „Latvija” restorānā, kur, lai iekļūtu, šveicaram rokā bija jāiespiež 25 rubļi. Sēžot pie galda, Zariņš vēroja ainu, kā pie bāra letes sēdēja jauna, skaista meitene, malkodama šampanieti, un palaikam pazuda ar kādu viesi. Edvīns savu dzejoli ilgi turēja atvilknē, jo Padomju Latvijā nebija pieņemts par šādām lietām runāt, kur nu vēl dziedāt! Studijā strādājot pie „Dakotas” pirmā albuma, kādudien šim dzejolim beidzot uzradās melodija, un kopš tā laika neviens grupas koncerts nav izticis bez dziesmas „Kurtizāņu ugunskurs”.

Grupu „Dakota”, „Bruģis”, „Apvedceļš”, kā arī komponistu Eduarda Rozenštrauha, Raimonda Paula un citu kopā 15 dziesmas dziesmas kora „Sõla” priekšnesumā skanēs gan a cappella izpildījumā, gan kopā ar pavadošo grupu Jāņa Miltiņa vadībā. To atskaņojuma laikā klausītāji laipni aicināti kustēties līdzi deju placī. Kopā ar kori uz skatuves muzikāli priecāsies mākslinieciskais vadītājs Kaspars Ādamsons un diriģenti Laura Štoma un Artūrs Oskars Mitrevics, kā arī kora muzikālie draugi – mūziķi Jānis Miltiņš, Dmitrijs Tarasovs, Viesturs Samts un Staņislavs Judins. Ar šo programmu koris jau 10. februārī viesosies Kuldīgas Kultūras centrā un Tukuma pilsētas kultūras namā. Koncerts Kuldīgā sāksies plkst. 14.00, bet Tukumā – plkst. 18.00. Ilustrācijai dzirdēsiet Edvīna Zariņa 90. gadu dziesmu „Glorija” viņa grupas „Dālderi” priekšnesumā 1994. gada ieskaņojumā.