„Darbi un nedarbi” – šāds nosaukums dots komponista, pianista un pa reizei dziedātāja Mārtiņa Brauna koncertprogrammai, kas klausāma un skatāma 7. novembrī Rīgā, VEF kultūras pilī, un visa Mārtiņa dzīve un daiļrade ir mazu nedarbu pilna. Par to visu daudz var izlasīt šogad izdotajā grāmatā „Saule. Mārtiņš. Daugava”, kas veidota kā sarunas par dzīvi un mūziku – mūsu kādreizējais rokmūzikas huligāns dalījies atklāsmēs arī par savu reliģisko pieredzei un interesantajām gaitām kopā ar grupu „Sīpoli”; stāstījis par sarunām ar kolēģiem mūzikā Uldi Stabulnieku, Imantu Kalniņu un citiem, nedaudz ļāvis ielūkoties arī savas privātās dzīves telpā.

 Tāpat grāmatā ar izbrīnu izlasīju, ka sintezatoru, ko Mārtiņš lieto nu jau vairāk nekā 10 gadu, viņam uzdāvinājuši pavisam nepazīstami ļaudis. Tas noticis Valmierā pēc kāda koncerta, kad komponistam atstāta kaste, kur iekšā pavisam moderns Korg sintezators. Brauns publicējis pateicību vietējā avīzē, bet dāvinātājus tā arī nav saticis. Un šis ir tikai viens no Mārtiņa brīnumainajiem piedzīvojumiem, no kuriem viņš izkūlies sveiks un vesels, un tas pats, protams, sakāms par viņa darbiem un nedarbiem mūzikā.

Dziesmas, kino un teātra mūzika, kordziesmas un citi skaņdarbi veido Brauna skaņraža portfeli, kura pārskatu 7. novembrī dzirdēsim dziedātāju Aijas Vītoliņas, Ievas Sutugovas, Daumanta Kalniņa, Ata Ieviņa, Laimas Miltiņas un Elīnas Čamperes priekšnesumā instrumentālās grupas pavadībā, protams, arī paša komponista Mārtiņa Brauna sniegumā. Savulaik grupas „Sīpoli” koncerti tika veidoti tā, ka pirmajā daļā aplausu nebija, jo tajā tika atskaņota kādas teātra izrādes dziesmu svīta – no lugām „Alberts”, „Mauglis”, „Suns un kaķe” un citām. Ar vienu no Raiņa lugas „Suns un kaķe” dziesmām jūs tūdaļ iepazīstināšu, atgādinot ka dziesmu vārdus toreiz rakstīja Māra Zālīte. Lugā dziedāja paši Jaunatnes teātra aktieri, arī Indra Burkovska un Rūdolfs Plēpis, kuru priekšnesums iemūžināts 1985. gadā.