Jau sen aiz kalniem tie laiki, kad Jauno gadu pie televizoriem sagaidījām kopā ar Raimonda Paula dziesmu uzvedumiem – šķiet, šī tradīcija pagājušā gadsimta 70. gadu beigās sākās, pateicoties režisorei Svetlanai Rudzītei, kas gādāja par to, lai taptu jaunas dziesmas neredzētos un allaž asprātīgos priekšnesumos. Tad nu 1. janvārī visiem bija par ko runāt, gaidot vakaru, kad skatījāmies Mikrofona aptaujas noslēguma koncertu, kam atkal sekoja lieli pārdzīvojumi. Taču Raimonds Pauls un gadumija joprojām ir nesaraujami jēdzieni, jo katra jaunā gada sākumā Maestro ielūdz uz saviem jubilejas koncertiem, un nav jāgaida, lai gadskaitlis beigtos ar pieci vai nulli.

Izņēmums nav arī šis gads, kad gan netiek rīkots skaļš koncertu cikls ar neskaitāmu solistu un kolektīvu piedalīšanos. Izpalikusi arī sadarbība ar Rīgas teātriem, kas savulaik cīnījušies par Maestro īpašajiem jubilejas koncertiem, pārspējot cits citu izdomā. Raimondu Paulu viņa 83. dzimšanas dienā varēsiet sveikt mūzikas namā „Daile”, kur komponists muzicēs kopā ar dziedātāju Daumantu Kalniņu.  Koncerts ar devīzi „Tikšanās Dailē” sāksies 6os (18.00) vakarā, tā pirmajā daļā Maestro un Daumants atskaņos dziesmu ciklu ar Ineses Zanderes vārdiem. Otrajā daļā skanēs abu solistu izveidota Paula dziesmu izlase ar latviešu dzejnieku vārdiem, muzicēs stīgu orķestris diriģenta Kaspara Ādamsona vadībā, kā arī pavadošo mūziķu sastāvs – Raimonds Macats, Oskars Sproģis un Artis Orubs. Šī programma janvāra mēnesī un arī februārī mūzikas namā „Daile” izskanēs vēl vairākas reizes.

Tikmēr pērnā gada novembrī Latvijas radioklausītājus noteikti pārsteidza literāri muzikālā kompozīcija „Uzvelciet baltu kreklu. Bērziņš, Pauls, Ziedonis…” Tajā Maestro sadarbojās ar dziedošo aktieri Andri Bērziņu, kas skandēja dzeju un dziedāja Paula dziesmas savā neatkārtojamajā manierē. Gribētos cerēt, ka šī programma tiks atskaņota arī publikas priekšā, taču, kas zina, jo Raimonds Pauls pārsteidzošā veidā meklē un atrod arvien jaunus, spilgtus sadarbības partnerus, turklāt rada jaunus darbus katru dienu. Viņa mūzikas valdzinošās stīgas vilktas visapkārt zemeslodei, un par Maestro jau gadu gadiem sauktā mūziķa mūžs ir pierādījums senajai formulai – ģēnijs ir 1 % talanta un 99%  darba. Raimonda Paula gadījumā proporcija, protams, nav šāda – viņu par ģeniālu pianistu sauca jau studiju gados, talanta spožuma ziņā viņam grūti atrast līdziniekus, tāpat kā darbaspēju jomā.

Patiesībā, raugoties atpakaļ, grūti iztēloties, kāda varētu būt mūsu dzīve bez Raimonda Paula mūzikas… Neviens tā arī nav uzņēmies apzināt un saskaitīt it visas viņa kompozīcijas to daudzveidīgajos izpildījumos. Ieraksti ir nodzēsti, arī dažas melodijas pazudušas. Un tad vēl kinomūzika, teātris, instrumentālie darbi – pašam meistaram dažreiz rodas izbrīns – „vai to arī es esmu sacerējis?”. Tas, protams, attiecas uz senākiem skaņdarbiem, bet šoreiz brīnīsities jūs par šo nedzirdēto Raimonda Paula dziesma „Lana” ieskaņojumu ar Jāņa Petera dzeju. Tas tapis 1972. gadā, pie mikrofona Ogres kultūras nama ansamblis „Metronoms” un solists Verners Tauriņš, un šo „Lanas” versiju dzirdēsiet, sveicot Maestro 83. jubilejā.