Ar „Mīlestības špikeri”  sākas dziedātājas Kristīnes Brokas  diskogrāfija. Dziesma tapa pēc Latvijas TV konkursa "Meklējam solisti", kurā Kristīne ieguva 4. vietu. Uzvarētāju balsis tika iemūžinātas jaunradītās dziesmās un izdotas albumā, taču Broka toreiz vairs nebija nekāda iesācēja popmūzikā. Piedalījusies dažādos dziedātāju konkursos, viņa uz skatuves jutās kā zivs ūdenī, bet nu jau daudzus gadus Kristīnes ikdiena saistīta ar jauno talantu skološanu un arī pasākumu rīkošanu, jo viņa ir Kandavas kultūras nama direktore. Šai darbā viņa lieto dubulto uzvārdu: Broka-Meļķe, kamēr mūzikā ir un paliek Kristīne Broka!

22. janvārī dziedātāja un pedagoģe nosvinēja apaļo 40. jubileju un joprojām dzīvo Talsos, kur arī dzimusi, kā pati saka, „uz skatuves”, jo Kristīnes mamma bija kultūras darbiniece. Mamma meitu ņēma līdzi, iesaistīja pasākumos, mudināja uz dziedāšanu. Izdzirdējusi aicinājumu piedalīties konkursā Meklējam solisti, meitene pati izlēma piedalīties:

"Kad notika konkurss, man bija tikai 12 gadi. Un pēc tam ar mani, par lielu pārsteigumu, pirmoreiz Latvijā trīspadsmit gados noslēdza līgumu „Mikrofona Ieraksti". Tajā brīdī mācījos un arī pabeidzu Talsu mūzikas skolu, taču pedagogi man neuzticējās, kaut gan biju uzvarējusi daudzos konkursos.”

Kristīne bija labos draugos arī ar citiem tagad slaveniem talseniekiem – Jāni Stībeli un Raimondu Tigulu, viņi kopā pavadīja brīvo laiku, vasarā brauca uz jūru. Broka arī dziedājusi Talsu diksilendā „Sprīdīši” un joprojām ir liela dzimtās pilsētas patriote.

Sākusi dziedāt pazīstamu skaņdarbu kaverversijas – no Raimonda Paula „Tāls Parīzes radio”  līdz „Dāmu Popa” hitam „Varbūt rīt”, Broka veiksmīgi piedalījās festivālos „Rock Summer”, „Liepājas dzintars ‘96” un citos. Uz sadarbību aicināja arī „100.debijas” mūziķi Modris Skaistkalns un Agris Semēvics projektā „Activ”, un Kristīne sāka dziedāt tā saukto deju mūziku.

„Tā bija man lielākā problēma, jo man nebija skolotāja. Pilnībā paļāvos uz cilvēkiem, kuri man kaut ko deva, lika un deva dziedāt, meklēja manī pašu ieraudzīto stilu. Biju pārāk jauna, lai kaut ko pati varētu izdomāt. Bet man ir prieks, ka esmu bijusi kopā ar tā laika visiem lielajiem muzikantiem.”

Broku burtiski raustīja uz visām malām, viņa piedalījās pat „Līvu” koncertā, dziedot „Piedod man”, kas izklausījās savādi no astoņpadsmit gadīgas meitenes mutes. Kristīne skolojās arī Rīgas 100. vidusskolā, vēlējās ielauzties modernajā mūzikā, taču skaidras darbības programmas nebija.

2000. gadā, atzīmējot Kristīne Brokas piecu gadu skatuves darbību, klajā nāca viņas debijas albums „Kādēļ nepietiek man”. Tajā līdz ar kaverversijām skanēja talsenieces Daigas Rūtenbergas dziesmas. Dažas no tām tapušas ar pašas Kristīnes sacerētiem vārdiem.

„Vidusskolā Talsu dzejniece Maija Laukmane vadīja pulciņu, aicināja ikvienu nākt un mācīties rakstīt dzeju. Viņa manā dzejā kaut ko saskatīja, mudināja strādāt tālāk, pat tika izdota maza grāmatiņa ar maniem dzejoļiem skolā.

Ik palaikam saņemu piedāvājumu sadarboties – cerams, atkal taps jaunas skaistas dziesmas. Daiga ir pianiste, strādā Talsu mūzikas skolā, brīvajā laikā sacer dziesmas.”

Talsu mūzikas skolas skolotājas kopā ar Kristīni izveidoja apvienību „Talsu trio”, ieskaņoja dziesmu „Uguns tango”, ar kuru 2014. gadā piedalījās Latvijas šlāgeraptaujā. 2004. gadā tika izdots otrais dziedātājas soloalbums „Pieskāriens”, kurā skanēja arī Brokas duets ar TV režisoru Arvīdu Babri – abi ir labos draugos kopš Kristīnes priekšnesuma konkursā „Meklējam solisti”.

Kristīne ļoti daudz laika pavadījusi, strādājot pati ar sevi, atdarinot ierakstus, meklējot savu balsi. Viņai ir pieredze arī Eirovīzijas dziesmu konkursa nacionālajā atlasē. Trešais dziedātājas soloalbums „Tava roka, mana sirds” klajā nāca pēc ilgāka pārtraukuma – 2018. gadā ar Anglijā dzīvojošā Helmuta Feldmaņa dziesmām.

Ne tikai mūzika un audzēkņi, bet arī pašas bērni – Rasa un Kristers - dziedātājai nes laimi.  Pašas solokarjera un skatuve jau sen nav Kristīnes prioritāte, turklāt  jau vairāk nekā 20 gadu viņa vada bērnu un jauniešu vokālo studiju Talsos, kas nosaukumu „Rikikī” mainījusi pret „Tonis”:

„Mācījos augstskolā, bet nāca piedāvājums izveidot studiju savā bijušajā – Talsu 2. vidusskolā. Mans skolēns bijis arī labi zināmais Kašers. Tieši viņš teica, ka vidusskolēni negribētu būt Rikikī. „Tonis” vienmēr bijis kopā ar mani kopš 18 gadiem.”

Broka-Meļķe pati sacer dziesmas bērniem, izdots albums „Bērnības soma”, top otrais albums, un arī šeit atbalsts ir ierakstu studija Talsos pie Ata Freiberga. Turklāt Kristīne organizē trīs jauno talantu konkursus – Talsos, Kandavā un arī attālināti – pandēmijas laikā.

„Sapratu, ka man jādomā, kā noturēt savas vokālās studijas bērnus. Bija liela atsaucība, un ne tikai no Latvijas. Bet ļoti gaidām klātieni – „Tonim” ir savs You Tube kanāls ar 300 video. Bija jāiemācās būt operatoram, un tagad jau esmu profesionāla filmētāja, bet nogurums ir ļoti liels.”