Pašā februāra vidū tieši Latvijas radio 1. studijā notika nenogurdināmā komponista un pianista Raimonda Paula un dziedošā aktiera Andra Bērziņa sadarbības pirmizrāde – neliels klausītāju loks drīkstēja pirmoreiz izbaudīt abu dižgaru jauno dzejas un dziesmu programmu „Es šonakt sēdēšu uz jumta”. Ja pa jumtiem vakaros parasti klejo tikai kaķi un mēnessērdzīgie, tad šoreiz spilgtas un neaizmirstamas sajūtas dāvāja gan Bērziņa temperamentīgais priekšnesums, gan Paula, kā ierasts, negaidītie komentāri un joki, par nedzirdēto mūziku nemaz nerunājot.

Palūkojoties vēsturē, redzams, ka šogad aprit 45 gadi, kopš Andris Bērziņš kļuva par Dailes teātra štata aktieri, taču šādā statusā viņš aizvadīja tikai 15 gadu. Ieguvis arī teātra režisora diplomu, Bērziņš izvēlējās kļūt par brīvmākslinieku, daudz laika ziedodams koncertdarbībai. Te nu jāatgādina, ka kopš pagājušā gadsimta 70. gadiem, Andris ir tālu slavens ar savu muzikālo talantu un balsi, ievērību gūdams jau kā aktieru ansambļa „Mūžīgais unisons” dalībnieks. Ārpus tā viņš izcēlās jau Raimonda Paula mūziklā „Šerloks Holmss”, kur dziedāja „Ubagu dziesmu”, un arī turpmāk Maestro šad un tad pievērsis uzmanību šim ugunīgajam māksliniekam ar neaptveramu atraktivitātes amplitūdu.

Tieši ar dziesmu „Svētvakars”, kas izskanēja Raimonda Paula dziedāšanas svētkos, Bērziņš godam atgriezās uz lielās skatuves, tad ar prieku piedalījās projektā „Miers un Bērziņš”, kopā ar kolēģiem Jāni Paukštello un Hariju Spanovski. Varbūt ne tik skaļa savulaik bija Andra Bērziņa sadarbība ar komponistu un pianistu Uldi Stabulnieku, kā arī komponistu un kapelas „Usma” kādreizējo vadītāju Juri Vaivodu 90. gadu sākumā. Tāpat kā Jurim, arī Andrim ļoti pie sirds bija vecās labās latviešu estrādes dziesmas, kas tika iemūžinātas albumā „Bērziņa balzams” 1996. gadā.

Ne tikai šīs dziesmas aktieris turpmāk skandējis savās koncertprogrammās, taču tik grandiozu jaundarbu klāstu kā šoreiz no Raimonda Paula, laikam nekad nebija saņēmis. Jaunajā Bērziņa un Paula programmā un albumā “Es šonakt sēdēšu uz jumta” skan divpadsmit īpaši Andra unikālajai balsij sacerētas jaunas dziesmas ar Leona Brieža, Guntara Rača un Jāņa Petera vārdiem. Koncertos aktieris ar dziļu izjūtu un pietāti runā Imanta Ziedoņa, Viljama Šekspīra, Māras Zālītes, Raiņa un citu autoru dzeju, un ar šo brīnišķīgo programmu tiek apceļota liela daļa Latvijas.

Uzreiz jāsaka, ka biļetes uz mākslinieku koncertiem tiek izķertas zibensātrumā, tālab – lai kopā ar Paulu un Bērziņu nodziedātu „Svētvakaru”, afišā jāieskatās laicīgi – priekšā koncerti 16. aprīlī Kuldīgā un 17. aprīlī Jelgavā, 25. aprīlī Blīdenē, maijā duets dodas uz Rundāli, tad uz rudens pusi gaidiet viņus Dzintaros, Preiļos, Ķekavā, Talsos, Valmierā un citur. Bet šoreiz nevis Pauls un Bērziņš, bet gan Vīgners un Bērziņš – dziesma „Sarkanā roze” ar Veltas Tomas dzeju no kasetes „Bērziņa balzams”, kas kopā ar kapelu „Usma” tapa 1996. gadā.