Šopavasar, 1. aprīlī savu apaļo jubileju nosvinēja brīnišķīgu dzejoļu autors, rakstnieks un publicists Viktors Kalniņš, komponista Imanta Kalniņa brālis, un abu tandēmā tapušas daudzas skaistas dziesmas – gan cikli, gan ilustrācijas teātra izrādēm, arī rokopera „Ei, jūs tur”.

Lasot jubilāra interviju, prātā palika rindas, ka bērnībā Kalniņu ģimenes rocība bijusi tik neliela, ka dzimšanas dienas svinētas pārmaiņus – vienu gadu vienam no brāļiem, nākamajā gadā – otram. Tā jau iegājies, ka ārišķība un izrādīšanās abiem ievērojamajiem māksliniekiem palikusi sveša – pietiekami daiļrunīgi runā viņu darbi, parādot, kas notiek to autoru sirdīs un dvēselēs. Un jāsaka, ka Kalniņi neiziet no modes. Visas biļetes uz 3. maijā Dzintaros gaidāmo Imanta Kalniņa teātra un kinomūzikas koncertu jau izpirktas. Šogad aizsākto pasākumu ciklu, kuru vada Ojārs Rubenis, jau ieskandināja Raimonds Pauls un Jānis Lūsēns, nu kārta liepājniekam Imantam Kalniņa, kurš katrā sarunas reizē pārsteidz ar asprātību un atziņu pērlēm. Šajā koncertā sava tēva mūziku izpildīs Marts Kristiāns Kalniņš un grupa „Autobuss debesīs”, kā arī flautiste Anete Toča, klarnetists Ints Dālderis, pianists Mārtiņš Zilberts un basists Raivo Ozols.

Taču cerību dzirdēt Imantu Kalniņu un „Autobuss debesīs” nevajag atmest arī tiem, kas biļetes uz šo pasākumu nav ieguvuši, jo 1. maijā Tukumā katru gadu notiek strūklakas modināšanas svētki pilsētas centrā, Brīvības laukumā, kur galvenais notikums būs tieši ansambļa „Autobuss debesīs” koncerts. Šogad mūziķi pošas atzīmēt savas komandas pastāvēšanas 20. gadskārtu, ar īpašu programmu viņi uzstāsies ne tikai Rīgā, bet arī citās Latvijas pilsētās un, protams, būs uz skatuves tradicionālajās Imantdienās Cēsu pils parka estrādē 13. jūlijā.

Bet jau 1. maijā Tukumā varēsiet dzirdēt daudzas tautā iemīļotas komponista Imanta Kalniņa dziesmas un vairākus pašu grupas dalībnieku komponētus skaņdarbus no karjeras laikā tapušā repertuāra. Viens no īpašajiem  muzikālajiem notikumiem koncertos būs grupas pirmā albuma “Viņa pastarā diena” dziesmu izpildījums, kas par godu dzejnieka Vika 80 gadu jubilejai šogad iestudēts no jauna.

Tad arī mēs šovakar atskatīsimies uz 1999. gadu, kad klajā nāca grupas „Autobuss debesīs” debijas kasete ar vien piecām dziesmām, kuru vidū bija arī šī – „Viņa pastarā diena”, ko radījuši brāļi Kalniņi.