Trombonists Pauls Mierlejs ar savu darbu un talantu ierakstījis spilgtas lappuses Latvijas džeza un estrādes mūzikas vēsturē – mūziķi šovakar pieminam 80. jubilejas sakarā.

Diemžēl par Mierleju zināms visai maz, 1937. gada 26. decembrī dzimušais Pauls mācījies trombona spēli Emīla Dārziņa speciālajā mūzikas vidusskolā, kur muzicēja arī skolas simfoniskajā orķestrī. Taču jaunieša dzirdīgajām ausīm garām nepaslīdēja neparastās un valdzinošās džeza melodijas. Kā Latvijas konservatorijas trombona klases students Pauls Mierlejs jau spēlēja dažādos orķestros deju vakaros, vienlaikus trenējās smagatlētikā, bet dzīves turpmākajos gados aizrāvās ar peldēšanu ledusaukstā ūdenī – kļuva par tā saucamo roni.

Kā augstas klases trombonists Pauls Mierlejs tika pieņemts Rīgas estrādes orķestrī tā tapšanas pirmajos gados, vēlāk sāka darbu Latvijas radio un TV estrādes un vieglās mūzikas orķestrī. Mierlejs personiski vadījis Milicijas darbinieku kluba orķestri, vēlāk spēlējis Armijas štāba pūtēju orķestrī. Lai cik raibs nebūtu viņa atskaņotais repertuārs,

Pauls Mierlejs bija visā Padomju Savienībā pazīstams džeza mūziķis. Vairākkārt viņa vārds minēts labāko džeza trombonistu vidū, Latvijas radio glabājas divi desmiti ierakstu, kur Mierlejs ir solists, demonstrējot savu izcilo profesionālismu. Taču, kad 90. gados Mierleju meita iepriecējās Vācijā, Pauls ar sievu Rutu devās uz turieni, kur mūziķis atrada darbu uz būvēm. Tur arī negaidot noslēdzās Paula Mierleja dzīvesceļš, par kuru liecina virkne ieskaņojumu Latvijas radio skaņu arhīvā.

Šovakar no aizmirstības, pieminot mūziķa 80. jubileju, izcelsim Bossa Novu, kur atpazīsiet kādas Raimonda Paula dziesmas tēmu. Izbaudiet Paula Mierleja džezisko spēli, mūziķa atdevi un lielisko ritma izjūtu, improvizāciju 1965. gada ieskaņojumā.