Dziedātājas Ineses Bumbieres balss pirmdienu vakaros neskan bieži, jo viņas stihija bijusi koncerti un dzīvā saskare ar publiku, nevis darbs studijā. Tomēr Ineses veikums ir pieminēšanas vērts, jo estrādes žanrā viņa darbojas kopš pagājušā gadsimta 70. gadiem, bijusi soliste ansambļos „Harmonija”, „Suvenīrs”, bet nu jau daudzus gadus Bumbiere strādā par Rīgas pilsētas Ziemeļu Dzimtsarakstu nodaļas vadītāju. 4. martā nosvinēta apaļā 60. jubileja, un Inese turpina arī dziedāt…

Kultūras darbinieku tehnikumā Inese Bumbiere mācījās vienā laikā ar Olgu Rajecku un Andri Daņiļenko. Profesijas izvēli noteikti ieteikmēja labā balss, meitene dziedāt sāka Bulduru sovhoztehnikuma ansamblī, kuru vadīja Miervaldis Celmiņš, daudzu pazīstamu dziesmu autors. Balss skološanā daudz palīdzēja vokālā pedagoģe Lolita Vambute, kas strādāja ar Bumbieri, kad viņa sāka dziedāt Rīgas elektromehāniskās rūpnīcas ansamblī „Harmonija”. Tā vadītājs bija kādreizējais Latvijas radio mūzikas redaktors Edvīns Melnalksnis. Kopš 1979. gada Ineses kolēģes bija gan Maijas Lūsēnas māsa Larisa Renskumberga un Sandra Zakse, gan Andris Sondors, Arnis Mucenieks un citi.

Taču nebūs taisnība tiem, kas Ineses gadījumā meklēs radniecību ar slaveno Noru Bumbieri – tā kļūdījies ne viens vien klausītājs un arī žurnālists, domājot, ka Inese ir Noras māsa – nē, Noras māsas vārds ir Māra! Un diez vai uzvārds bija iemesls tam, ka 1979. gadā Inese Bumbiere kļuva par laureāti tolaik populārajā konkursā „Gaujas atbalss”, divus gadus vēlāk ierindojās starp labākajiem solistiem Liepājas republikāniskajā pašdarbības ansambļu skatē. Ar „Harmoniju” dziedātāja sniegusi samērā daudz koncertu, šo programmu dalībnieki bija arī aktieris Rolands Zagorskis un dzejnieks Valdis Artavs. Vēlāk „Harmonijas” vadību uzņēmās Ivars Kraucis, un tieši viņš kopā ar Inesei Bumbieri, saksofonistu Valdi Zirni, basistu Vitāliju Terentjevu 80. gadu beigās atjaunoja Ādažu grupas „Suvenīrs” darbību.

Interesanti, ka „Suvenīra” pirmsākumos patiešām ansamblī dziedājusi Noras Bumbieres māsa Māra, taču 90. gadi nāca ar pārmaiņām kultūras dzīvē, kad koncertu vairs nebija tik daudz. Toties Inese Bumbiere sevi apliecināja kā dziesmu autore, kopā ar „Suvenīru” viņa veiksmīgi piedalījās „Vecā ratiņa aptaujā”, klajā nāca divi ansambļa albumi. Tolaik Bumbierei mūzika bija vairs tikai hobijs, un tā ir līdz šai dienai, kad Inese pazīstama ar dubulto uzvārdu Bumbiere-Kaže. Privātos pasākumos un publiskos dziesmu vakaros turpinās sadarbība ar Ivaru Krauci, bet, sveicot dziedātāju 60. jubilejā, atskats uz Ineses Bumbieres sadarbību ar Latvijas radio bigbendu. Tas būs viņas pašas sacerējums „Tik ļoti skumji” ar Ārijas Elksnes dzeju 1995. gada ierakstā.