Vai atceraties, kura dziesma 1988. gadā uzvarēja „Mikrofona” aptaujā? Tā bija grupas „Remix” skandētā brīvības himna „Pie laika”, kas kļuva par nosaukumu ansambļa nākamajā gadā ieskaņotajai platei. Toreiz ansamblis jau bija pametis savas mājas – Latvijas radio, un ieskaņojums tapa „Melodijas” studijā. No astoņām dziesmām sešas sarakstīja Uldis Marhilēvičs, divas – Aivars Hermanis, un šoreiz mūziķi ierakstu veidoja tādu, kādu paši vēlējās, tāpēc arī šis 1990. gada albums izklausās pēc kārtīgas rokmūzikas.

„Remix” skanējums šajā platē ir pārliecinošs, nopietns un pārdomāts, taču šīs dziesmas reti skan radio, izņemot tituldziesmu. Iemesls ir gauži prozaisks – pēc skaņuplates iznākšanas, tika nozagts ieraksta oriģināls, tāpēc turpmākajās „Remix” dziesmu izlasēs šīs plates skaņdarbi nav iekļauti. Līdz ar to nosaukumu „Karavīrs”, „Zeme rūgst”, „Viesis”, „Tev gribējās nosargāt” nav tik populāri kā „Dzeltenās kurpes” un „Meitenei kafejnīcā”. Turklāt 90. gadu sākumā Latvijā sākās šlāgermūzikas kults, un rokmūzika drīz vien tika nolikta tālākajā plaukta stūrī. Un šis albums „Pie laika” kļuva par pēdējo „Remix” karjerā.

Dziesmu „Pie laika” un citas vēsturiski nozīmīgas dziesmas dzirdēsiet 4. maija koncertā Jelgavas kultūras namā, kur roka zelta hitus izpildīs ne tikai Igo, bet arī Guntis Veits, Ivo Fomins, Andris Ērglis, Tomass Kleins, kā arī mūziķu grupa Jāņa Strazda vadībā. Lai iejustos šī koncerta atmosfērā, lai skan minētās 1990. gada „Remix” skaņuplates „Pie laika” kompozīcija „Pārvērtība” – Ulda Marhilēviča un Aivara Hermaņa mūzika, paša dziedātāja Igo sacerēti vārdi.