Man vēl spilgtā atmiņā 1989. gada Mikrofona aptaujas noslēguma koncerts, kad gaišmatainais, liriskais un tik latviskais dziedātājs Nauris Puntulis dziedāja rindiņas no Jura Kulakova dziesmas Mēs pārtiekam viens no otra – „viss pasaules lepnums ir tevī, kad tu profilā stāvi…” Tās izklausījās tiešām lepni, un tolaik rīkotajās aptaujās par labāko Latvijas dziedātāju Nauris ierindojās pirmajās vietās, kaut gan pašu dziesmu daži ironiski dēvēja par kanibālu dziesmu. Galu galā tie bija benzīna un cukura deficīta laiki, talonu sistēma, kuru gaišāku darīja arī mūsu mūzika. Jo sevišķi dumpinieki no ansambļa Pērkons, kuru vidū Naurim Puntulim bija vairāk liriskā varoņa ampluā.

Ansamblī Pērkons Nauris nonāca 1983. gadā no Siguldas kultūras nama orķestra, un šovakar es par viņu runāju gaidāmās 55. jubilejas sakarā, tā atzīmējama 17.  jūlijā. Patiesi, 27 gadi mūs šķir no manis aprakstītā Naura triumfa Mikrofona aptaujas noslēgumā, un jau tobrīd viņš bija visai pieredzējis mūziķis mūsu popmūzikas lauciņā.

Nauris Puntulis dzimis 1961. gada 17. jūlijā Kurzemē, Talsu pusē, Īves pagasta Tiņģerē un jau pavisam zaļā jaunībā savas dziedātāja gaitas viņš sācis duetā ar Olgu Rajecku kolhoza Lāčplēsis ansamblī. Viņi abi mācījās Rīgas Kultūras un izglītības darbinieku tehnikumā, kuru Nauris pabeidza 1979. gadā. Sekoja karavīru ansamblis Zvaigznīte un mācības Jāzepa Mediņa mūzikas vidusskolas vokālajā nodaļā. 1983. gadā Nauris Puntulis sāka dziedāt ansamblī Pērkons, tolaik grupa ieskaņoja savus pagrīdes albumu Mākslas darbi un Zibens pa dibenu. Puntulim Kulakovs rakstīja nevis trakulīgus rokenrolus kā Raimondam Bartaševičam, bet gan liriskas vai romantiskas balādes, kas atstāja lielu iespaidu uz meiteņu auditoriju, kaut gan Nauris bija agri un, jāsaka, ļoti veiksmīgi apprecējies un dzīvo ar savu Sandru šobaltdien.

Tā kā Puntuļa plānos ietilpa dziedātāja karjera, ne tikai trakulības ar rokgrupu, tad viņš iestājās konservatorijā, tagadējā Mūzikas akadēmijā, kur iesaistījās Valta Pūces 1986. gadā dibinātā kameransambļa Marana pirmajās programmās. Studēdams Ludmilas Braunas vokālajā klasē, Puntulis augstskolu absolvēja tikai 1994. gadā, tūdaļ kļūdams par Latvijas nacionālās operas solistu. Pa vidu bija neskaitāmi koncerti un arī tāli ārzemju ceļojumi ar grupu Pērkons, kas 90. gados pieklusa, un Nauris netraucēti varēja nodoties operai. Turklāt 1996. gadā tika izveidota triju tenoru apvienība, kurai pašlaik Naura Puntuļa dzīvē ir tikpat būtiska loma kā operas skatuvei. Viņš piedalās arī operešu uzvedumos un iesaistījies politikā, un nu mūžam jaunā un pievilcīgā Naura Puntuļa balss Jura Kulakova dziesmā No naktssarga būšanām, kas par godu dziedoņa gaidāmajai 55. jubilejai skanēs pirmoreiz.