Līdzīgi dažam labam ievērojamam ģitāristam arī Vjačeslavs Mitrohins savas gaitas sāka kā vijolnieks, tad izveidojās ne tikai par lielisku ģitāristu, bet arī dziesmu autoru, aranžētāju, producentu, un 27. janvārī šis daudzveidīgais mūziķis svin savu 65. jubileju. Ne tik sen, pirms nedaudz vairāk kā gada izdots Mitrohina soloalbums Latviešu blūzi, tātad droši vien jaunu disku uz jubileju nesagaidīsim. Arī īpašs koncerts nav pieteikts, un Mitrohins vispār šķietami dzīvo savā laika ritējumā, kur viss pakārtots viņa muzikālajiem projektiem.

Uz mūsu rokmūzikas skatuves liepājnieks Vjačeslavs Mitrohins ir jau kopš 1968. gada. Viņš dzimis 1953. gada 27. janvārī, mācībām bērnu mūzikas skolas vijoles klasē sekoja jau mūzikas vidusskola, kas absolvēta 1972. gadā. Atklājis ģitārspēles burvību, Vjačeslavs muzicēja Liepājas grupā Stroncijs. Kopā ar to viņš festivālā Liepājas dzintars ’72 tika atzīts par labāko ģitāristu. Tad jaunekli iesauca dienestā, kas par laimi bija jāpavada Dobelē, kur ansambli Sprīdītis vadīja Vladimirs Plotkins. Mitrohins turpināja vingrināties ģitārspēlē, un drīz pēc dienesta uz savu ansambli Modo jauno ģitāristu uzaicināja pats Raimonds Pauls. Viņš jaunekli padarīja par visā Padomju Savienībā slavenu ģitārspēles meistaru, pateicoties Modo plašajai koncertdarbībai. Taču 70. gadu beigās pēc Maestro no Modo aizgāja arī Vjačeslavs, laikam bija apnicis spēlēt šlāgerus un varbūt vairāk gribējās komponēt pašam. Viņš iestājās darbā Rīgas estrādes apvienībā, vadīja ansambli restorānā, sāka aktīvi komponēt un ierakstīties Latvijas radio studijā. Populāras kļuva viņa dziesmas Ceļamaize un paša dziedātā Vārdi, vārdi, kad beidzot atklājām, ka pašam Vjačeslavam ir laba balss. 1983. gadā izdotajā skaņuplatē Mūzika diskoklubos dzirdami vairāki Mitrohina instrumentālie skaņdarbi kā Gājputni, Gājēju motīvs un Lūgums, tapušas arī vokalīzes.

Mūziķis izveidoja grupu ARS, kurā dziedāja viņa sieva Janīna Loska un ar to ceļoja pa Padomju Savienību. 90. gadu sākumā koncertdarbība apsīka, līdzīgi daudziem Vjačeslavs uzsāka biznesu, bet tad atgriezās pie rokmūzikas. Tika izveidota grupa Mitrohin’s Master Band, dibināta sava ierakstu studija, izdoti vairāki soloalbumi ar paša kompozīcijām un slavenu skaņdarbu koverversijām. Sveicot lielisko ģitāristu 65. jubilejā baudiet viņa 1982. gada skaņdarbu Monologs, kurā vokalīzi dziedās Vjačeslava sieva Janīna, diemžēl izpaliks viņa ģitārspēles baudījums.