Kā zināms, nākamgad Maestro Raimonds Pauls svinēs savu 80. jubileju, bet pavisam drīz, 15. aprīlī 80. šūpuļsvētki gaidāmi viņa vienaudzim, kontrabasistam, Rīgas estrādes orķestra diriģentam Egilam Švarcam, ar kuru kopā 1956. gadā Pauls izveidoja pirmo profesionālo estrādes kolektīvu Latvijā, proti, estrādes sekstetu,  ar kuru arī ieskaņoti pirmie žanra paraugi mūsu valstī.

Jau kopš 70-to gadu vidus Egils Švarcs mīt Vācijā, tomēr viņa ieguldījums estrādes žanrā ir tik būtisks, ka vēlējos to kaut nedaudz atgādināt arī šovakar. Un tā, Valmierā 1935. gada 15. aprīlī skolotāja ģimenē dzimušais Egils Švarcs savu muzikālo dotību dēļ tika uzaicināts mācīties jaunizveidotajā Emīla Dārziņa speciālajā mūzikas vidusskolā, kur nonāca jau pusaudža vecumā. Kontrabasa spēli Švarcs turpināja apgūt Latvijas valsts konservatorijā, kur studēja vienlaikus ar Paulu, no 1953. līdz 1958. gadam. Aizrāvies ar džezu Švarcs sapņoja par diriģenta darbu, pie kura arī nonāca Rīgas estrādes orķestrī, kad no darba aizgāja tā dibinātājs Ringolds Ore. Iepriekš, kā jau sacīju, Švarcs ar Paulu izveidoja Radio estrādes sekstetu, kam Egils veidoja aranžējumus un tapa arī dažas kompozīcijas. Rīgas estrādes orķestra vadībā Švarcs bija no 1960. līdz 1964. gadam, ar viena gada pārtraukumu, kura laikā mūziķis, kurš sapņoja kļūt par simfoniskā orķestra diriģentu, izveidoja īpašu simfodžeza projektu Latvijas Radio, ar kuru ieskaņotas vairākas izcili skaistas dziesmas. Pēc tam, kad par REO solisti kļuva spilgtā jaunā dziedātāja Larisa Mondrusa, Švarcs saprata, ka ar tik talantīgu dzīvesbiedreni viņam pavērsies ceļš uz lielākām estrādēm un pārcēlās uz Maskavu. Mūziķis sāka strādāt Edija Roznera vadītajā orķestrī par aranžētāju, organizēja Larisas Mondrusas ierakstus, un ar to nodarbojās arī pēc emigrācijas 1973. gadā.

Caur Austriju un Itāliju, nonākot Minhenē, Vācijā, Larisa Mondrusa sāka jaunu karjeru, atradot savu vietu vācu šlāgera žanrā, tieši ar Egila Švarca komponēto dziesmiņu „Jeder nette Lette“ – („Katrs krietns latvietis“), kas izskanēja populārajā Ivana Rebrova šovā. Sekoja dziesmu albumi atviešu valodā, kam skaņdarbus aranžēja Egils Švarcs, kurš uzsāka žurnālista darbu Radio Brīvā Eiropa ar savas mātes meitas uzvārdu, saucoties – Elmārs Sūna. Pats Egils Švarcs saglabājis visu savu skaņdarbu un aranžējumu ierakstus, taču Latvijas radio tādu nav daudz, jo daļa tika nodzēsta pēc mūziķa emigrācijas. Sveicienam 80. jubilejā izraudzījos Egila Švarca paša sacerēto dziesmu "Jaunie draugi", kuru Švarca izveidotā simfodžeza orķestra pavadībā 1962. gadā iedziedājusi Margarita Vilcāne ar jubilāru pie diriģenta pults, un šo ierakstu klausieties programmā "Zelta graudi".