Uz jautājumu – kāpēc latvieši tik ļoti mīl dziedošos aktierus? – atbildēt nav grūti. Tāpēc, ka viņi nevis nodzied notis, bet gan izstāsta un pat notēlo stāstu, kas atainots muzikālajā darbā. Allaž aktieru koncerti ir bijuši kupli apmeklēti, tas pats sakāms arī par muzikālajām izrādēm un dziesmuspēlēm, sākot ar Ādolfa Alunāna laikiem, un izņēmums noteikti nebūs arī Latvijas dziedošo aktieru salidojums VEF kultūras pilī 3. maijā.

Par to, ka dziedāšana būs liela un varena, liecina dalībnieku sastāvs, jo klausīties melodijas un dziedāt līdzi varēsim kopā ar aktieriem no Rīgas un Liepājas - Mārtiņu Eglienu, Ditu Lūriņu, Zani Jančevsku, kas jāsveic ar Triju zvaigžņu ordeņa piešķiršanu, Vari Vētru, Edgaru Pujātu, Gundaru Silakaktiņu, Lauri Subatnieku, Karīnu Tatarinovu, Zani Dombrovska un Gunti Skrastiņu, kurš līdzi ņems visu savu grupu „No pusvārda” ar Modri Laizānu priekšgalā. Skanēs gan skumīgas, gan līksmas dziesmas, tiek solīti joki un sirsnība, un visus minētos būsiet redzējuši un dzirdējuši gan uz teātru skatuvēm, gan piedalāmies dažādu stilu un noskaņu koncertos.

No minētajiem visvairāk ar latviešu estrādes klasiku savulaik aizrāvusies Zane Dombrovska, kas jau labu laiku kā pametusi Nacionālā teātra štatu un turpina darboties kā brīvmāksliniece. Pirms nu jau daudziem gadiem kopā ar saviem novadniekiem – brāļiem Petrauskiem Zane sagatavoja latviešu estrādes melodiju programmu, un toreiz ar izbrīnu uzzināju, ka tādu „Silavas valsi” jaunieši iepriekš nemaz nebija pazinuši. Toreiz tika ieskaņota Gunāra Freidenfelda dziesma „Vecmāmiņai”, arī Raimonda Paula dziesma par jauno dzīvoklīti, kuru savulaik skandēja Margarita Vilcāne. Nu tad, atgriežoties gan pie līksmas noskaņas, gan 60. gadu mūzikas un Vilcānes daiļrades, baudiet Edmunda Goldšteina skaņdarbu ar Ziedoņa Purva dzeju, kas radio studijā ieskaņots 1969. gadā. Var jau pabrīnīties par tēmas izvēli, taču zinot, cik brīvā atmosfērā arī padomju gados mūsu inteliģence mācēja baudīt dzīvi, dziesmas nosaukums „Rīgas bārs” jūs nevarētu pārsteigt.