Dziesminieks, romantisku balāžu, kā arī bērnu dziesmu autors un izpildītājs Austrasbērns, vīru vokālā ansambļa "Harmonija Rīgai" vadītājs Arnis Miltiņš 31. maijā svinēs apaļo 60. jubileju. Uz skatuves Arni visbiežāk redzam un dzirdam ar ģitāru rokās. Viņa daiļradei ir ciešs sakars ar latviešu estrādes mākslu, kaut gan savas dziedātāja gaitas Miltiņš sāka kā viens no Austras Pumpures loka dziedošajiem jauniešiem, apgūstot Imanta Kalniņa repertuāru. Piedevām Arnis darījis daudz, lai dziesmas un dziedāšanu iemīļotu lieli un mazi klausītāji, un nu jau labu laiku viņš komponē arī pats, savas dziesmas izdziedot dažādos sastāvos, dažkārt arī viens pats.

Par Arni stāstīts, ka viņš dziedāt sācis jau divu gadu vecumā un iemīļots žanrs bijis dziedāšana Jaungada eglītei. Mammas mudināts, zēns mācījies Rīgas 1. mūzikas skolas akordeona nodaļā, kopš 9. klases paša spēkiem apguva ģitārspēli. Pēc vidusskolas jauneklis iestājās Latvijas valsts konservatorijā, taču ne jau lai studētu dziedāšanu, bet gan lai kļūtu par masu pasākumu režisoru. Konservatorijā Arnis iepazinās ar Juri Kulakovu un kopā ar vēl dažiem mūziķiem atskaņoja Jura sacerētās dziesmas ar Eduarda Veidenbauma dzeju 1980. gada LPSR Politiskās dziesmas festivālā. Tas jaunajam dziedonim bija viens no pirmajiem skaļajiem uznācieniem uz lielās estrādes. Kulakovam šis bija kā starpposms starp grupu „Arka” un drīz vien izveidoto ansambli „Pērkons”, taču Miltiņš nekad nav izcēlies ne ar interesi par politiku, ne arī revolucionārām idejām mūzikā. Gluži otrādi – viņš dod priekšroku romantikai un lirikai, atskaņo izteikti melodisku repertuāru. 

Vingrināties mūzikā Miltiņš varēja arī armijas laikā, jo dienēja Baltijas kara apgabala dziesmu un deju ansamblī, kur viņa kolēģi bija Einārs Vītols, Edmunds Ramoška un citi spēcīgi mūsu populārās mūzikas talanti. Arī pēc dienesta viņi turpināja muzicēt kopā ansamblī „Autostop”. 1983. gadā Arnis sāka apceļot Latvijas malu malas divatā ar dzejniecei Inesi Zanderi, nesdams pie mazajiem klausītājiem bērnu dziesmas un stāstus par tām programmā „Vai tev garšo marmelāde”. Likumsakarīgi, kad Miltiņš sāka komponēt pats, dziesmas tapa ar Zanderes dzeju, un savu liberālo attieksmi pret muzikālo izglītību Arnis attiecināja arī uz paša bērniem - divi no viņiem, izņemot vecāko Kārli, ir beiguši mūzikas skolu, spēlē klavieres un vijoli. Arņa dēls Jānis Miltiņš ir lielisks pianists, izglītojies Mūzikas akadēmijā, arī meita Laima labprāt muzicē, un Miltiņu ģimenes apvienotie koncerti nav nekāds retums.

Arņa Miltiņa muzikālā biogrāfija ir ļoti raiba, tajā ierakstāmi daži gadi grupas „Tukums 3” sastāvā, ar kuru viņš piedalījies arī Republikāniskās pašdarbnieku skates finālā Liepājā 1986. gadā. 1985. gadā sākas dziesminieka sadarbība ar Ievu Akurateri – viņi kopā uzstājās Mākslas dienu koncertos Anglikāņu baznīcā, un šim visam fonā Miltiņš 7 gadus bijis arī korists Valsts Akadēmiskajā korī 80. gados. Vienlaikus dziesminieka vārds kļuva pazīstams arī mūsu folkmūziku aprindās, un turpinājums ir tikpat raibs kā iepriekšējais darba cēliens – top dziedoņu apvienība Barbershop, Arnis ilgus gadus vadījis bērnu popgrupu Tu un es, uzstājies duetā ar Laini Ligeri, izveidojis apvienību „Ar prieku”, sacerējis dziesmas TV pārraidēm, piedalījies neskaitāmos starptautiskos festivālos, uzstājies neskaitāmos koncertos ar neskaitāmiem mūziķiem. Šis un tas no Arņa Miltiņa daiļrades izdots kasetēs un diskos, un pašlaik Kultūras iestāžu programmas vadītājs Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentā nedaudz nobremzējis savu kūsājošo radošo darbību, kuru varētu aprakstīt biezā grāmatā. Tās ilustrācijai piedāvāju atskatu uz pagājušā gadsimta 80. gadu vidu, kad Arnis Miltiņš kopā ar Ievu Akurateri un tagadējo operteātra solistu Guntaru Ruņģi sniedza koncertu Anglikāņu baznīcā Mākslas dienu ietvaros un tur atskaņoja savu Dziesmiņu par suni ar Ineses Zanderes dzeju.