Tā vien šķiet, ka visur, kur parādās dziedošais aktieris Zigurds Neimanis, sāk dzirkstīt joki un zibsnī humors. Taču tā nebūt nav – uz pleciem jau sakrājusies pamatīga gadu nasta, un 3. martā māksliniekam apritēs apaļi 70.

Aktieris sacījis, ka viņa vecāki bija lauku cilvēki – tēvs kolhoza priekšsēdētājs Rīgas rajonā, mamma strādāja bibliotēkā, bet Zigurds pats audzis un skolojies Rīgā. Atradu arī ziņu, ka aptaujā par visseksuālāko vīrieti Latvijā 1991. gadā  15. vietā bija ierindojies tieši Zigurds Neimanis, kura svars kilogramos sakrīt ar centimetriem virs metra viņa augumā – 84!

Jau sen dziedošais aktieris Neimanis kļuvis par brīvmākslinieku, pametis Nacionālo teātri, kura aktieris bija kopš 1975. gada. Par ļoti spilgtām jaunā aktiera lomām kļuva Ričards Lauvassirds izrādē Lauva ziemā un Miša Zemcovs Arbuzova lugā Cietsirdīgās spēles, kam mūziku sacerēja Uldis Stabulnieks. Dziesma par diviem mākoņiem kļuva par galveno tēmu smeldzīgi skumjajā, gaišajā izrādē. Nacionālajā teātrī Neimanis sagatavojis arī muzikālu dzejas kompozīciju pēc Imanta Ziedoņa poēmas Maize motīviem, tā tapa jau duetā ar vēlāk ilggadējo sadarbības partneri Voldemāru Šoriņu, ar kuru kopā dzīti joku vairāku gadudesmitu garumā. Un abi, protams, ir dziedoši aktieri, Neimanim šī prasme noderēja arī viņa, jāsaka, mūža lomā – tēlojot veco Ābramu Skroderdienās Silmačos, un Zigurds esot piedalījies vismaz 100 Skroderdienu izrādēs.

Ar laiku par Zigurda Neimaņa jājamzirdziņu kļuva humors un satīra, par kulmināciju šai aizrautībai atkal jau divatā ar Šoriņu izvērtās humora festivāls Pūznis, kas vairāk nekā 10 gadu garumā tika rīkots Baldones Vanagkalna estrādē. Popularitātē Pūznis savulaik varēja mēroties ar Imantdienām. Un kur tad vēl seriāls Dzīvoklis, kas ar lieliem panākumiem tika izrādīts Latvijas televīzijā no 1997. līdz 2001. gadam. Ja visus tos tekstus, kas radīti seriālam Dzīvoklis, nodrukātu, sanāktu liela grāmatu kaudze.

Un, protams, visus šos gadus Zigurdam Neimanim regulāri iznācis dziedāt – gan koncertturnejās kopā ar Voldemāru Šoriņu, gan Muzikālā teātra 7 vasaras mūziklos, gan Nacionālā teātra iestudējumos un muzikālajos sarīkojumos.

Zigurda Neimaņa balss labi pazīstama arī radio klausītājiem, viņš darbojas arī kā režisors un pašlaik strādā Carnikavas Tautas Namā par režisoru vietējā amatierteātrī.

Par Zigurda Neimaņa un Voldemāra Šoriņa gaitām vēsta Ainas Liepiņas grāmata Tandēms – skudru pūžņa un dzīvokļa arhitekti, bet tūdaļ abus māksliniekus dzirdēsiet kopīgā priekšnesumā. Un sveicienam Zigurdam Neimanim 70. jubilejā kalpos Gunāra Rozenberga sacerētā brašā dziesmiņa Es esmu, kas iemūžināta Latvijas radio 1987. gadā.