Jaunības gados iemīļotajai mūzikai ir liela loma visā mūža gājumā, to klausāmies ar īpašām jūtām, nostaļģiju, tāpēc noteikti liela interese būs par dueta „Hameleoni” 20. jubilejas koncertu VEF kultūras pilī 7. februāra vakarā. Šie 20 gadi paskrējuši vēja spārniem, jau piemirsušās fantastiskās, rekordlielās kasešu tirāža, kādu grupa sasniedza 1998. gadā ar debijas albumu „Tu mana sirds”, kam sekoja kasetes„Nakts”, „Pērles un dimanti” un 2011. gadā albums „Vēlreiz”.

Dueta „Hameleoni” veiksmes pamatā, protams, ir veiksmīgā popdziesmu formula, kas aizgūta no savulaik populārā dueta „Modern Talking” un kuru Latvijā veiksmīgi adaptēja komponists un producents Gaitis Lazdāns. Taču, kas gan būtu „Hameleoni” bez lieliskā dziedātāja Ērika Budēvica, liepājnieka, kurš savas prasmes kaldinājis vispirms grupā „Corpus”, tad rokgrupās „Dr. Fausts” un „Deserts”. Bijuši arī citi projekti, tomēr savu lielisko falsetu Budēvics spējis saglabāt tikpat spilgtu kā pirms 30 gadiem.

„Hameleonu” 20. jubilejas koncertā līdz ar Ēriku Budēvicu un Andri Veinbergu, abiem dueta dalībniekiem, uzstāsies citi populāri un arī mazāk zināmi izpildītāji - Kaspars Markševics, Nikolajs Puzikovs, Ainars Bumbieris, Ineta Rudzīte, Kristīne Šomase, saksofonists Raivo Stašans, Laura Raila, „Hameleonu” dziesmas skanēs arī igauņu un lietuviešu valodā. Šovakar gan palūkosimies atpakaļ, uz 20. gs. 80. gadu beigām, kad Ēriks Budēvics bija solists Valtera Ezeriņa rokgrupā „Dr. Fausts”. Šajā ansamblī spēlēja arī vēlākie grupas „Linga” dalībnieki – Viktors Fedosejevs un Armands Cālītis, dziedāja arī Gints Jurgensons. Par šī ansambļa nozīmīgāko veikumu kļuva mūzika Valmieras teātra kursa studentu izrādei „Tils Pūcesspieģelis”, kas 1988. gada rudenī tika uzvesta arī Rīgā, Jāņasētā, atskaņota Liepājā, republikāniskās pašdarbnieku skates finālā. Pāris gadus padarbojies, „Dr. Fausts” nemanāmi izjuka, un patiesi žēl, ka iespaidīgais veikums ir pilnīgi aizmirsts, taču kādu fragmentu šovakar jums atgādināšu… Valtera Ezeriņa mūzika, Egīla Zirņa vārdi, muzicē grupa „Dr. Fausts”, dzied Ēriks Budēvics – „Brīvība” no cikla „Tils Pūcesspieģelis”.