Par sezonas naglu kļuvis Dailes teātrī iestudētais detektīvs ar mūziku un dejām trīs cēlienos „Šerloks Holmss,” – tā 1980. gada sākumā rakstīja teātra zinātnieks Viktors Hausmanis, un godājamie Latvijas teātra kritiķi Raimonda Paula sacerējumus šai izrādei atzina par labāko darbu 1979. gadā teātra mūzikas jomā. Turpmākajos gados Šerloks Holmss sita pušu visus apmeklētības rekordus Dailes teātrī – paaudzes mainījušās, un arvien jauni mūzikas cienītāji joprojām dungo Raimonda Paula melodijas ar Jāņa Petera tekstiem par "zilo karbunkuli", "austrumu garšvielām" un "pasaules ļaunumu"...
Atgādināšu, ka šo Šerloka Holmsa piedzīvojumu dramatizējumu pēc Artūra Konan - Doila stāstu motīviem toreiz veidoja Dailes teātra aktieris un titullomas tēlotājs Valentīns Skulme, mūziku rakstījis Raimonds Pauls, izrādes režisors bija Kārlis Auškāps, scenogrāfs — Juris Dimiters, būtiska nozīme bija Baibas Puzinas kostīmiem un Janīnas Pankrates horeogrāfijai, turklāt iestudējumā bija iesaistīta gandrīz vai visa Dailes teātra trupa, sevišķi aktīvie un radošie jaunie aktieri. Galvenās lomas atveidojas Dailes premjeri – jau pieminētais Valentīns Skulme, Gunārs Placēns Doktora Vatsona lomā, bet Doktoru Moriartiju tēloja Juris Strenga. Izrādē bija arī mīlas līnija, kur Holmsa ideālo sievieti iemiesoja Alise, cik atceros, Lilitas Ozoliņas sniegumā, un šīs izrādes komponists Raimonds Pauls bijis ļoti apmierināts ar savu veikumu. Šai pašā 1979. gadā Maestro Pauls sacerēja arī mūziku filmai Nepabeigtās vakariņas, bet LPSR Operas un baleta teātrī tika iestudēts viņa baleta viencēliens Ritms, ritms, ritms ar Aleksandra Lemberga horeogrāfiju. Intervijā Pauls tolaik izteicies, ka aizņemtības dēļ bijis spiests noraidīt veselu 7 kinorežisoru piedāvājumu komponēt filmu mūziku, kaut gan jau gadu kā viņš bija prom no savulaik vadītā ansambļa Modo. Un 1979. gadā Operetes teātrī tika uzvests arī viņa pilnmetrāžas mūzikls Māsa Kerija, tātad gads bija padevies izcili ražīgs.

Kā zināms, 12. janvārī Raimonds Pauls ar koncertiem Nacionālajā teātrī svinēs savu 80. jubileju, kuru īpašā Paula mūzikas maratonā atzīmēs arī Latvijas Radio 2. Un jau tagad kāds pavisam piemirsts fragments no mūzikla Šerloks Holmss – tā būs Spoku dziesma aktiera Andra Bērziņa priekšnesumā.