Dzejnieka Klāva Elsberga 60. jubilejas sakarā vērīgi pārlūkoju Latvijas radio skaņu arhīva dziesmas ar viņa vārdiem un atradu dažu labu pavisam nedzirdētu. Tūdaļ savos jaunatklājumos dalīšos ar jums, un piesaku arī dziesmas autoru – tas ir Atvars Sirmais, daļai labi pazīstams kā bērnu dziesmu autors un Latvijas televīzijas vakara raidījuma „Čučumuiža” dziesmu rūķis Taustiņš. Taču varbūt kāds vēl atceras tos laikus, kad Atvars stāvēja pie taustiņdēļa rokgrupā „Laiks”, kuras repertuāru pārsvarā veidoja tieši viņa sacerētas dziesmas. To vidū bija arī šī, ko pēc brīža dzirdēsiet…

Jau Emīla Dārziņa speciālajā mūzikas skolā par Atvara Sirmā draugu un sabiedroto kļuva komponists Uģis Prauliņš. Jaunieši abi kopā ar sajūsmu klausījās grupu „Deep Purple” un „Black Sabbath:  ierakstus, un šī aizraušanās īstenojās pašu vadītajās rokgrupās. Vispirms ansambli Lēdurgā vadīja Uģis Prauliņš, bet tad tā vadību viņš uzticēja Atvaram Sirmajam, kas komponēt sāka armijas laikā.

1985. gadā grupa pārcēlās uz Rīgu, uz rūpnīcas „Sarkanais kvadrāts” klubu, un kopā ar Atvaru, kurš dziedāja, spēlēja taustiņinstrumentus un komponēja, rokgrupā „Laiks” muzicēja ģitārists Jānis Stikāns, ritma ģitārists Aivars Zalāns un bundzinieks Juris Korps. Dažas grupas „Laiks” dziesmas tika pieteiktas „Mikrofona” aptaujai, un 1987. gadā tās bija „Čaka iela” un „Astoņas neļķes”. Tā bija tapusi ar Klāva Elsberga vārdiem – dzejnieks togad bija aizgājis mūžībā visai mīklainos apstākļos, un vēl viens mistisks fakts ir tas, ka dziesmas notis un vārdi mīklaini pazuda ceļā uz laikraksta „Padomju Jaunatne” redakciju, kad dziesmu bija plānot publicēt sadaļā „Mūzikas klubs”.

Par laimi, notis vēlāk atradās, un, būsim atklāti, aptaujas augšgalā grupas „Laiks” izpildītie skaņdarbi tā arī neierindojās, taču tika nospēlēti samērā daudzi koncerti, kuros publika sajūsmā sita plaukstas dziesmas ritmā. Un tā, Atvars Sirmais – Klāvs Elsbergs un „Astoņas neļķes”.