Gadsimta Garāko Līgodziesmu ieskandinājām kopā ar dziesminieku Kārli Kazāku, koklētāju Laimu Jansoni un Garkalnes jauktā kora „Pa Saulei” diriģenti Martu Ozolu.

Kārlis Kazāks bērnībā savu muzikālo karjeru sācis kā trompetists skolas pūtēju orķestrī, vēlāk muzicējis grupās „Dull doll” un „Oceanfall”, izdevis 9 solo albumus (par pirmo- "Uz manām plaukstām" saņemis Latvijas mūzikas ierakstu gada balvu), komponējis mūziku vairākām teātra izrādēm, piedalījies LTV projektā “1000 jūdzes”, veidojis raidījumu ciklu “Dzirdi balsis ar Kārli Kazāku”. Jau desmit vasaras viņš dodas muzikālos koncertceļojumos ar velosipēdiem “Velomūzika”, kuru ietvaros ar riteņiem pa Latviju noripoti ap 5000 km un sniegti vismaz 80 koncerti. Kārlis darbojies fondā „Viegli”, radījis kopīgus projektus ar daudziem Latvijā zināmiem mūziķiem un šobrīd ir arī Latvijas radio kanāla Pieci.lv direktors.

Laima Jansone ar savu neparasto un netradicionālo kokles spēli ne tikai sajūsminājusi Latvijas publiku, bet arī iekarojusi daudzas pasaules skatuves,  arī kļuvusi par pirmo Latvijas mūziķi, kas uzstājusies pasaules mūzikas jeb mūsdienu tautas mūzikas lielākajā un ietekmīgākajā gadatirgus WOMEX (World Music Expo) promocijas koncertā. Savā mūzikā viņa nojauc robežas starp tradicionālo kokles spēli un klasiskās, tautas, džeza un etnoroka manieri. Savulaik Laima nominēta „Lielajai mūzikas balvai” kategorijā „Gada jaunais mākslinieks”. Viņa ir galvenā LTV dokumentālās filmas „Kokles pavēlniece” galvenā varone. 

Garkalnes novada jauktais koris "Pa Saulei" atrodas ne tikai Latvijas koru topa augšgalā, bet arī iekarojis savu vietu pasaules koru elitē, ieguvis ne tikai vietēja, bet arī starptautiska mēroga atzinības, izcīnot vairākas augstas godalgas koru konkursos Eiropā (Itālijā, Nīderlandē, Spānijā, Polijā, Vācijā, Horvātijā, Beļģijā) un Āzijā.

Sagaidot pandēmijas laika Ziemas Saulgriežus, kad nebija iespējas koncertēt, „Pa Saulei” koristi  katru decembra dienu viens otru iepriecināja ar mīļiem un sirsnīgiem pārsteigumiem īpašā Adventes kalendāra video lodziņos. Savukārt šajos Vasaras saulgriežos viņi priecēs visus LR2 klausītājus ar Jāņa Lūsēna ciklu „Līgo dziesmas”.

21.jūnijā Gadsimta Garākās Līgodziesmas ceļu  gan uzsāks, gan noslēgs izcilākie Latvijas mūziķi: Pašā rīta agrumā, plkst. 4.29 LR2 studijā gada garākās dienas uzlecošo sauli modinās Laima Jansone un Kārlis Kazāks. Savukārt vakarā, kad Līgodziesma būs garus ceļus cauri Latvijai un Eiropai izstaigājusi un  atgriezusies Rīgā, to Latvijas radio 1. studijā ar tiešraides koncertu un skanīgu kulmināciju no plkst. 22.00-22.22 sagaidīs koris „Pa saulei”.