Gadsimta garāko līgodziesmu ieskandināsim kopā ar Itālijas latviešu kori „Saule” un tā diriģenti Ilzi Atarto un Igaunijas latviešu kori „Ziemeļu Balsis” un diriģentu Matīsu Briedi.

 

Itālijas latviešu koris „Saule” dibināts 2015. gada rudenī ar sapni dziedāt Mežaparka estrādē Latvijas simtgades Dziesmu svētkos. Korī pulcējušās gandrīz divdesmit Ziemeļitālijā un itāļu Šveicē dzīvojošas latviešu dāmas un pāris drosmīgu itāļu kungu. Sākotnēji kolektīvs darbojies virtuāli, bet jau tieši Latvijas dzimšanas dienā,18. novembrī pirmo reizi saticies klātienē un valsts svētkos sniedzis priekšnesumu. Savos pirmsākumos radies kā Milānas latviešu koris, bet, tā kā dalībnieku ģeogrāfija paplašinājusies, pārdēvēts par Itālijas latviešu kori. Pandēmijas laikā kolektīvs aktīvi darbojies Zoom mēģinājumos, tam pievienojušies dziedātāji teju no visas pasaules un pērnajā vasarā uz Dziesmu svētkiem Latvijā devās 36 dziedātājas no visas Itālijas, Šveices, Grieķijas, Spānijas, Luksemburgas, Vācijas, Polijas, Latvijas un pat Čīles! Kopā veiktie kilometri uz mēģinājumiem un pasākumiem mērāmi tūkstošos! „Saule” piedalījusies Eslingenas dziesmu svētkos Vācijā, arī vēl vairākās  Eiropas valstīs, kopīgi muzicējot ar citiem diasporas latviešu koriem.

 

21.jūnijā plkst. 19.15 LR2 ēterā debitēs un Gadsimta garākajai līgodziesmai pievienosies Igaunijas latviešu koris „Ziemeļu balsis”. Savukārt mūsu jau pērnajos Vasaras Saulgriežos iepazītie draugi- Itālijas latviešu kori „Saule”, kurš pagājušajā gadā LR2 studijā agrajā rīta stundā modināja sauli, šogad Gadsimta garākajā līgodziesmā plkst. 20.15 (pēc Latvijas laika) savu „Līgo!” ievīs no saules zemes Itālijas.