Gadsimta garāko līgodziesmu ieskandināsim kopā ar Luksemburgas postfolka grupu „Rudzurika” un tās vadītāju Aigu Ožehovksu un apvienoto Brazīlijas un Latvijas latviešu folkloras kopu, kurā apvienojušies „Rīgas danču” muzikanti Rozīte Katrīna Ponne un Dzintars Spīčs un Brazīlijas latviešu kopienas „Vārpa” kora dalībnieki.

 

1922. gada novembrī Brazīlijā ieradās pirmās latviešu baptistu misionāru ģimenes, kurus vadīja cieša pārliecība, ka visdrīzākajā laikā sagaidāma Kristus otrreizēja atnākšana, kurai pienācīgi jāsagatavojas. Viņuprāt, tas vislabāk iespējams Brazīlijas mūža mežā, tālu no civilizācijas vilinājumiem. Vārpa ir latviešu baptistu ieceļotāju 1922. gadā Brazīlijas Sanpaulu pavalstī dibināts ciems, kurā joprojām dzīvo latviešu pēcnācēji un vecākā paaudze vēl prot runāt latviešu valodā. Pirmajos ieceļošanas gados dzīves un darbi apstākļi bijuši smagi, latvieši līda  līdumus, izveidoja ceļus, cēla ēkas. Kopīgiem spēkiem, kolonistiem labprātīgi ziedojot naudu un darbu, „Vārpas” centrā tika uzbūvēta baznīca ar 1000 sēdvietām un blakus divstāvu sabiedrisks nams. Šobrīd ciemā dzīvo ap 400 iedzīvotāju, no kuriem ap 40% ir latviešu izcelsmes. Pa senajām latviešu pēdām uz Brazīliju šovasar devušies dievi latviešu jaunieši- folkloras draugi, „Rīgas danču” muzikanti Rozīte Katrīna Ponne un Dzintars Spīčs. Viņi abi uzauguši ar latviešu tradicionālo folkloru, Dzintars spēlē kokli, mandolīnu un akordeonu, bet Rozīte - kokli, vijoli un mandolīnu. Starp citu, Rozīte kopā ar folkloras kopu „Kokle” savulaik piedalījusies LR2 Gadsimta Garākajā Līgodziesmā un agrajā rīta stundā LR2 studijā modinājusi sauliJ 

 

21.jūnija vakarā Gadsimta garākā līgodziesma uz pāris stundām būs pametusi Latviju, lai izmestu loku pa Eiropu un pasauli. Plkst. 19.45 (pēc Latvijas laika) ar īstu rudzumaizes pamatīgumu un spēku postfolka grupa „Rudzurika” LR2 ēteru pieskandinās no Luksemburgas augstākā kalna virsotnes. Savukārt no vēl tālākas vietas, no okeāna viņa krasta - plkst.21.45 (pēc Latvijas laika) LR2 ētera tiešraidē saņemsim dziesmotus Līgo sveicienus no Brazīlijas. Gadsimta garākajā līgodziesmai „Rīgas danču” muzikantiem Rozītei Katrīnai Ponnei un Dzintaram Spīčam pievienosies Brazīlijas latviešu kopienas „Vārpa” koristi.