Gaidot Eiropas Parlamenta vēlēšanas, aprīļa pirmdienu vakaros plkst. 20.00  LR2 ēterā  norisinājās aizraujoša informatīvi izglītojoši izklaidējoša radiospēle „Deputāti pret deputātiem”! Tajā erudīcijas spēļu autoritātes un „guru” - Ivo Krumholca āķīgo jautājumu krustugunīs nonāca topošie Eiroparlamenta kandidāti un politiskie spēki.

Kopumā radiospēlē sacentās visu 16 uz EP kandidējošo sarakstu pārstāvji ( no katra saraksta pa vienam), kurus dalībai spēlē izvirzījušas pašas partijas vai vēlēšanu apvienības. Katrā raidījumā piedalījās 4 deputātu kandidāti no 4 vēlēšanu sarakstiem.

Dalībnieku sastāvs tika nokomplektēts pēc partiju sarakstu oficiāli izlozētajiem EP vēlēšanu kārtas numuriem. Katras spēles uzvarētājs nopelnīja iespēju piedalīties radiospēles „Deputāti pret deputātiem” finālspēlē.

LR2 aicina: Klausies un domā līdzi, esi aktīvs un izvēlies!

Finālspēle  LR2 ēterā skanēs pirmdien, 6. maijā plkst. 20.00. Tajā piedalīsies un savstarpēji sacentīsies visu četru iepriekšējo spēļu uzvarētāji vai to komandas biedri:

- 1. kārtas numuru EP vēlēšanās izlozējusi sociāldemokrātiskā partija „Saskaņa”. Radiospēles finālā to pārstāvēja saraksta Nr.3 - Regīna Ločmele. Regīna ir pirmās radiospēles uzvarētāja. Viņa par labāko politiķa īpašību sauc neatlaidību, Zelta zivtiņai lūgtu, lai pasaulē izzūd visi ieroči, bet bērnībā vismīļākā  lasāmviela bijušas Hansa Kristiana Andersena pasakas.

- 5. kārtas numuru EP vēlēšanās izlozējusi partija „Latvijas Attīstībai”. Aprīlī radiospēles  pirmajā kārtā to pārstāvēja, uzvarēja un izcīnīja iespēju piedalīties finālspēlē saraksta Nr.1 - Ivars Ījabs. Finālā notikusi spēlētāju maiņa, Ivars pēc spraigās spēles nopelnījis atpūtu. Un „Latvijas Attīstībai” laukumā sūta citu spēlētāju - sava saraksta nr. 3 - Vjačeslavu Dombrovski, kurš par labāko politiķa īpašību sauc kompetenci,  par skaistāko Latvijas vietu- Liepāju, bet par mīļāko sporta veidu - kalnu slēpošanu.

- 12. kārtas nr. EP vēlēšanās ticis partijai „Suverēnā Vara”. Viņu spēlei deleģētais kandidāts bija saraksta Nr. 12- Ēriks Flaumanis. Ēriks ir trešās erudīcijas spēles uzvarētājs. Viņaprāt labākā politiķa īpašība ir profesionālisms, Zelta zivtiņai lūgtu, lai uzvar saprāts, savukārt  par iedvesmojošāko valstsvīru uzskata ASV politiķi Henriju Kisindžeru.

- Ar 14. kārtas nr. EP vēlēšanās startēs Zaļo un Zemnieku savienība. Spēlē piedalījās viņu saraksta Nr. 1 – Harijs Rokpelnis. Harijs ir ceturtās radiospēles uzvarētājs. Viņš ir pārliecināts, ka politiķa pati labākā īpašība ir cilvēcība,  par visskaistāko gadalaiku uzskata pavasari, bet par lielāko gardumu - pezaki.