Sitaminstrumentu mūziķis, komponists, pianists, aranžētājs, kolektīvu vadītājs Zigurds Rezevskis šovasar svinēs savu 80. jubileju, un, to gaidot, ik pa brīdim ieskatīsimies viņa komponista pūrā.

Pabeidzis konservatoriju 1964. gadā, Zigurds kļuva par Filharmonijas darbinieku – marimbas solistu. Taču jau ilgi pirms tam viņu vai katru vakaru varēja ieraudzīt uz kādas skatuves muzicējot. Spēlēts Skolotāju nama ansamblī, un dejās toreiz kuru katru šlāgeri bija pieņemts izpildīt džeza stilā.

Tapa kopīgs ansamblis ar saksofonistu Raimondu Raubiško, Zigurds kļuva par Tartu džeza festivāla laureātu, turpinājās sadarbība ar Raimondu Paulu, kad bija nepieciešams stabils balsts mazākam džeza sastāvam. 1963. gadā dibināts ansamblis Rīga, kurā dziedāja Margarita Vilcāne, Zdzislavs Romanovskis, meiteņu ansamblis un spēlēja mūziķu grupa. Tūdaļ sākās aktīva koncertdarbība, kurā Rezevskis varēja paspīdēt ar saviem konservatorijas laika numuriem, piemēram, Rimska-Korsakova slaveno Kamenes lidojumu. Jau tolaik tapa pa kādam instrumentālam skaņdarbam, taču nopietni pie kompozīcijas Rezevskis ķērās, kad sāka strādāt par bundzinieku Latvijas radio un TV vieglās un estrādes mūzikas orķestrī.

70. gadi bija Rezevska skaņraža ziedu laiks, vienubrīd viņš pat domāja stāties atkal konservatorijā, lai iegūtu komponista diplomu, taču sapni tā arī neīstenoja. Zigurds pats studēja aranžēšanas rokasgrāmatas, konsultējās ar kolēģiem un savas dziesmas aranžēja pats. Kā tas viņam izdevās, tūdaļ baudiet 1977. gada brīnišķīgajā melodijā Vītols, kurā romantisku ainu ar Laimoņa Vāczemnieka dzejas rindām attēlos mūsu izcilais duets Margarita Vilcāne un Ojārs Grinbergs.