Kamēr vieni mūzikas mīļotāji šosestdien baudīs Zvejnieku svētku rīkotāju piedāvāto kokteili, savā gadskārtējā svētceļojumā uz Cēsīm dosies Imanta Kalniņa mūzikas cienītāji. Gadskārtējās Imantdienas arī šogad notiks Cēsu Pils parka estrādē 14. jūlija vakarā, šoreiz izpaliekot pirmatskaņojumiem, toties koncerta programmā uzsvaru liekot uz labi zināmām un paaudžu paaudzēs iemīļotām komponista dziesmām. 

Jau sākotnēji Imantdienas bija orientētas uz vienas konkrētas personības – jauniešu vidū ļoti iecienītā komponista Imanta Kalniņa daiļradi. Šāda saieta idejas autors pirms vairāk nekā 40 gadiem bija rokgrupas „Menuets” muzikālais vadītājs, skaņu režisors Jānis Blūms. Tieši viņš rosināja Imantu vārda dienā, 1. jūlijā sarīkot Kalniņa mūzikas koncertu un sadziedāšanos, nosaucot to par Imantdienu. Skaņradis tobrīd dzīvoja lauku mājā Vecpiebalgā, un netālā E. Dārziņa muzeja darbinieki lika priekšā Kalniņa autorvakaru sarīkot Jāņaskolā. Tur arī notika pirmā kopāsanākšana Imantdienā 1976. gadā, pulcējoties apmēram tūkstotim klausītāju.

Krietni vairāk to noteikti būs 14. jūlija vakarā – Imantdienas savu norisi vairākkārt mainījušas, no Piebalgas pārceļoties pat uz Siguldu, Dzintariem, tomēr pēdējos gados iesakņojoties Cēsīs. Sestdienas vakarā Kalniņa mūzikas koncerts plānots trijās daļās, un pirmajā uzstāsies grupa „Turaidas roze”, atskaņojot vispopulārākos skaņdarbus no sava repertuāra. Imantdienu otrās daļas varoņi būs muzikālā apvienība „Raxtu Raxti” ar Imanta Kalniņa dziesmām tautas un pasaules mūzikai pietuvinātā skanējumā.

Koncertu noslēgs grupa “Autobuss debesīs”, kopā ar Nacionālo  Bruņoto spēku bigbendu un īpašu viešņu džeza dziedātāju Kristīni Prauliņu izpildot jau šajā gadsimtā tapušos Imanta Kalniņa grāvējus, bet nu atskats uz 1975. gadu, kad uz kinoekrāniem nonāca Gunāra Pieša izcilā filma „Pūt, vējiņi”, kuras veiksmes pamatā bija Imanta Kalniņa lieliskā skaņu partitūra. Šo Zanes dziesmu maltuvē toreiz nodziedāja pati Zanes loma atveidotāja, Astrīda Kairiša, kuras balss ieskaņojumu mūsu fonotēkā nav nemaz tik daudz.