Orķestris Vintāža savas pastāvēšanas piecos gados sevi apliecinājis kā entuziasma pilnu kolektīvu, kam pa spēkam atdzīvināt latviešu estrādes pagātni pilnā spožumā, un tas noticis gan Žorža Siksnas jubilejas koncertos šogad, gan Māras Krievkalnes jubilejā, gan mūzikas un mākslas festivālā Bildes – visur, kur piedalījusies mūziķu apvienība Vintāža.

Šoreiz par Riharda Bērziņa vadīto domubiedru kompanjoniem kļūs četri dziedātāji, pareizāk sakot trīs dziedātāji - Ginta Krievkalna, Rūta Dūduma un Normunds Rutulis, kā arī dziedošais aktieris Ainārs Ančevskis, lai varētu doties koncertturnejā, kuras devīze skan Smaidiet, un labi būs. Cerams, daudzi uzreiz atpazina, ka šis ir Igora Jakovļeva sacerētas dziesmas nosaukums, ko 60. gadu nogalē skandēja ansamblis Eolika, kam pievienojās dziedošā meitene Gundega Kļaviņa, kas starp citu, vēlāk kļuva par Latvijas radio fonotēkas vadītāju.

Orķestris Vintāža un solisti sagatavojusi muzikālas restaurācijas no pagājušā gadsimta spožākajiem darbiem latviešu estrādes mūzikā, kuru vidū būs ļoti un ne tik ļoti populāras Aleksandra Kublinska, Gunāra Freidenfelda, Zigmunda Lorenca un citu komponistu dziesmas. Pirmais koncerts 30. septembrī Madonā, nākamie programmas Smaidiet, un labi būs priekšnesumi notiks 7. oktobrī Cēsīs, CATA kultūras namā, 24. novembrī Tukuma kultūras namā, 25. novembrī Jelgavas kultūras namā un 1. decembrī Krustpils kultūras namā.

Šī koncerta iecere ir dziesmās izstāstīt cilvēka dzīvi, sākot ar bērnību, skolas gadiem, satikšanos, pirmo mīlestību, šķiršanos, sāpēm, prieku, stāstu par mūsu dzīves mirkļiem. Ar turneju orķestris Vintāža atzīmē pastāvēšanas piekto gadskārtu, un šo mūziķu specifika ir tā, ka viņi precīzi iestudē tos aranžējumus, kādus autori oriģinālā radījuši savām dziesmām. Līdz ar to vēstures atjaunošana notiek pilnīgi autentiski, kas priecēs tos, kam ne sevišķi patīk, ka vecām dziesmām izmaina ritmu, melodiju, tempu un noskaņu. Vintāžas vadītājs, pianists Rihards Bērziņš arī allaž seko līdzi Zelta Graudu atradumiem, un ilustrējot šo stāstu, skanēs kāda nezināma komponista Igora Jakovļeva dziesmiņa, un viņa skaņdarba nosaukums Smaidiet, un labi būs, likts gaidāmās koncertturnejas virsrakstā.

Un tā, 1963. gadā Latvijas PSR Filharmonijā tika izveidots estrādes ansamblis Rīga, kura dibināšanas iniciators bija komponists un pianists Aleksandrs Kublinskis. Kolektīvā muzicēja instrumentālais ansamblis, kurā spēlēja pats Kublinskis, tā sastāvā ietilpa arī meiteņu vokālais ansamblis un solisti – tolaik tie bija Margarita Vilcāne un Zdzislavs Romanovskis. Pirmie ansambļa Rīga koncerti notika 1963. gada novembrī, meiteņu ansamblī tolaik dziedāja Sarmīte Blimberga, Rasma Liepiņa, Inna Novikova, Olga Kinžalova, Ieva Lūkina un Rita Liepa - Aleksandra Kublinska sieva. Meiteņu sastāvs, gadiem ritot, mainījās un, kāds tur brīnums, jo ansamblis Rīga Latvijas estrādi pārstāvēja nemitīgos koncertceļojumos pa Padomju Savienību. 1965. gadā ansambļa vadību pārņēma komponiste un pianiste Elga Igenberga, bet 1966. gadā meiteņu vokālo ansambli pievienoja Rīgas estrādes orķestrim un ansambļa Rīga pastāvēšana beidzās. Vēl pirms šī mirkļa tapa Igora Jakovļeva dziesmas Mūsu dziesma ieskaņojums Latvijas radio, un šovakar dzirdēsiet šo 1966. gada melodiju ar Ziedoņa Purva vārdiem.